وزیر کشور ضمن بیان اینکه رعایت مسائل اخلاقی، قانونی، عفاف و حجاب در اماکن عمومی در اختیار شهرداری ضروری است، گفت: شرط ارائه خدمات رعایت چارچوب‌های قانونی و حجاب است.

به گزارش پایان تیتر، احمد وحیدی، امروز جمعه ۲۹ اردیبهشت‌ماه، در دومین روز از سفر به اصفهان در جمع شهرداران، فرمانداران و رؤسای شوراهای اسلامی شهرهای بزرگ استان اصفهان با بیان اینکه کار شهرداری‌ها و شوراهای شهر و روستا باید از منظر رضایتمندی مردم مورد ارزیابی قرار گیرد، اظهار کرد: اولین مسئله این است که شهر  را برای زندگی هرچه با کیفیت‌تر شهروندان آماده کنیم. سیمای شهر نمایش‌دهنده نوع مدیریت مسئولان است و در اولین برخورد قابل ارزیابی است، به همین دلیل شهر به لحاظ کالبدی، به لحاظ مبلمان و به لحاظ مسائل زیبایی‌شناختی باید زمینه‌های نشاط و فعالیت خوب مردم را فراهم کند که این نیاز به تلاش ویژه مسئولین دارد. اگر مردم از زندگی شهری رضایت داشته باشند، بسیاری مشکلات خود به خود حل می‌شود و در صورتی که مردم از خدمات شهر احساس رضایت نکنند، نظام را در این کم‌کاری مقصر قلمداد می‌کنند.

وی افزود: ما در شهرها معمولا با خیل حاشیه‌نشینی روبرو هستیم که باید این شکل مدیریت، اصلاح و رفع شود، نباید چشم بر این پدیده که در شهرها شکل گرفته ببندیم، بلکه نیاز به مدیریت و رفع مشکل دارد. قبل از حضور مردم در حاشیه‌ها باید این موضوع مدیریت شود، زیرا با حضور جمعیت در حاشیه‌ها، مسائل مختلف بر شهرداری‌ها بار می‌شود، پس مسئله مهم این است که در بحث حاشیه‌نشینی و آسیب‌های آن طرح و برنامه داشته باشیم.

وزیر کشور با بیان اینکه شهرداری‌ها در سلامت اداری نقش مهمی دارند، ادامه داد: خوب است که منابع درآمد و هزینه‌کرد شهرداری‌ها به‌صورت کاملا شفاف به اطلاع مردم برسد. شهرداری‌ها باید محل توجه و اعتماد مردم باشند و تخلفات را از خود دور کنند، بنابراین خود مسئولین باید گلوگاه‌های فساد را پیدا و با آن مقابله کنند. 

وحیدی به لزوم سرعت در ارائه خدمات شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: بعضا گفته می‌شود پروانه‌های ساختمان با تاخیر و روش‌های نادرست انجام می‌شوند که این روند باید اصلاح شود، همه باید به مرکز خدمات یکپارچه ایجاد شده در دولت بپیوندند. در حال حاضر تنها تعدادی سازمان‌ها به این مرکز پیوسته‌اند که مابقی هم نیاز است که به این سامانه بپیوندند تا همه مجوزها از درگاه واحد صادر شوند.

وی افزود: رعایت مسائل اخلاقی، قانونی، عفاف و حجاب در اماکن عمومی در اختیار شهرداری ضروری است. شرط ارائه خدمات رعایت چارچوب‌های قانونی و حجاب است، همانطور که هر سازمان چارچوب و قوانین خود را دارد، اماکن عمومی هم برای ارائه خدمات قوانین خاص خود را دارند که باید با نظارت دستگاه‌ها همراه باشد.

وزیر کشور گفت: یکی از مسائل مورد نیاز در شهرها نوآوری و خلاقیت است، در محصولات قابل ارائه در شهرها و میادین که چهره شهر را با نشاط می‌کنند با خلاقیت می‌توان به اقتصاد شهر و مردم کمک کرد. انتظار این است که شهرداران و شوراهای شهر روابط نزدیکی با مردم داشته باشند و مردم احساس نزدیکی و خوشنودی داشته باشند  که این جلب رضایت مردم و در بین مردم بودن‌، خواسته مقام معظم رهبری و شرط کار درست است. امسال سال انتخابات است، انتظار می‌رود روابط دوستانه صمیمانه و صادقانه‌ای بین مردم و مسئولین ایجاد شود.

وی افزود: در حوزه فرهنگ شهری هم برای مثال موضوع پسماند، اگر تفکیک از مبدأ آموزش داده شود، مشکل پسماند حل خواهد شد، لذا در زمینه فرهنگ شهری باید توجه و کار بیشتری انجام شود.

انتهای پیام/