معاون حقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه گفت: وضعیت انسانی در کشورهای سوریه و یمن فاجعه بار است و صلیب سرخ باید فعالیتهای انسانی خود را به این کشورها افزایش دهد.

به گزارش پایان نیوز، سید عباس عراقچی معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه دیروز در دیدار پیتر مائورر رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ با اشاره به همکاری های خوب جمهوری اسلامی ایران و صلیب سرخ از زمان جنگ تحمیلی تاکنون اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران آماده است به اقدامات بشردوستانه صلیب سرخ در منطقه کمک کند.

وی افزود: وضعیت انسانی در کشورهای سوریه و یمن بسیار بد و فاجعه بار است و صلیب سرخ باید فعالیت های انسانی خود را برای کمک به مردم این کشورها افزایش دهد.

عراقچی با یادآوری ارزش ها و آموزه های والای دین اسلام نسبت به ضرورت احترام و رعایت جایگاه انسان در همه شرایط افزود: برگزاری همایش اسلام و حقوق بشردوستانه بین المللی در قم با مشارکت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، کمیته ملی حقوق بشردوستانه و کمیته بین المللی صلیب سرخ گام بسیار مثبتی است تا جهانیان با نگاه عمیق اسلام به مقوله انسان و بشر بیشتر آشنا شوند و کشورهای توسعه یافته و جهان اسلام به درک مشترک در زمینه حقوق بین المللی بشردوستانه برسند.

پیتر مائورر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ نیز با تاکید بر وجود مشترکات فراوان میان حقوق بشردوستانه اسلام و حقوق بین الملل بشردوستانه اظهار داشت: ما باید در ترویج هرچه بیشتر این واقعیت تلاش کنیم.

وی همچنین از برنامه صلیب سرخ برای گفتگو و تعامل با کشورهایی که از نفوذ منطقه ای برخوردارند خبر داد و افزود: کمیته بین المللی صلیب سرخ علاقمند است تا در این زمینه همکاری های خود را با جمهوری اسلامی ایران افزایش دهد. استفاده از توانمندی های ایران به گسترش فعالیت های صلیب سرخ در منطقه کمک می کند. امیدواریم شاهد افزایش کمک های بشردوستانه به نقاط مختلف منطقه باشیم.

انتهای پیام/