معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: هرگونه انجام عمل زیبایی به وسیله افراد غیرپزشک، تخلف است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، امروزه انجام عمل جراحی زیبایی بینی در صدر جراحی‌های پلاستیک در کشورمان قرار گرفته است و مردم به خصوص جوانان علاقه زیادی به انجام جراحی زیبایی بینی دارند.

متاسفانه برخی از افراد غیر پزشک بدون مجوز و در مراکزی غیر مجاز و خارج از مطب و بیمارستان ها اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی بینی به صورت غیر قانونی می‌کنند که بسیاری از این عمل‌ها به دلیل انجام آن از طریق افراد غیرمتخصص در اغلب اوقات منجر به بروز آسیب‌های مختلف و جبران ناپذیری می ‌شود. در نهایت این مسئله موجب شکایت بیماران و مراجعه کنندگان از این افراد به سازمان نظام پزشکی و مراجع ذیربط می‌شود.

در همین رابطه کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذاودارو و مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت اظهار کرد: انجام عمل جراحی زیبایی بینی به وسیله افراد غیر پزشک تخلف محرز محسوب می‌شود و این کار به نوعی دخالت در امر درمان است.

او ادامه داد: وزارت بهداشت با قاطعیت با افرادی که به طور غیر قانونی اقدام به دخالت در امور درمانی مانند انجام عمل‌های جراحی زیبایی بینی می‌کنند برخورد می‌کند و افراد متخلف به دستگاه قضایی ارجاع داده می‌شوند.

او افزود: وزارت بهداشت به صورت جدی روی مراکزی که مجوز دارند، نظارت می‌کند و اگر مواردی از سوی مردم یا بازرسان نظارت بر درمان به وزارت بهداشت گزارش شود، قطعا با آن برخورد می‌شود.

سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآور شد: مردم نباید برای انجام جراحی‌های مختلف حتی انواع عمل‌های زیبایی، سلامت خود را به دست افراد فاقد صلاحیت و بدون مجوز بسپارند و در مکان‌های های غیر مجاز و فاقد شناسنامه اقدام به انجام این کار کنند.

محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی،  با اشاره به این موضوع گفت: اگر سازمان نظام پزشکی چنین افرادی را مشاهده کند آن را به سازمان تعزیرات کشوری، مراجع قضایی و دادگاه جرایم پزشکی معرفی می‌کند و با فرد متخلف برخورد قاطع انجام می گیرد.

انتهای پیام /