وکیل تقلبی در جیرفت به دام قانون افتاد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از بازداشت یک وکیل تقلبی که به مدت ۱۴ سال با پروانه وکالت جعلی اقدام به وکالت می کرد، خبر داد.

حسین سلامی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: پس از انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی از سوی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان، مشخص شد فردی به نام (الف.پ) با جعل پروانه وکالت چندین وکیل در استان های تهران و شیراز به صورت غیرقانونی اقدام به وکالت می کند.

دادستان جیرفت عنوان کرد: بلافاصله با هماهنگی با حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان، محل سکونت این وکیل تقلبی مورد شناسایی قرار گرفت و ماموران واحد عملیات حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، علیرغم مجهز بودن منزل متهم به سیستم های حفاظتی پیشرفته، اقدام به دستگیری وی کردند.

سلامی اعلام کرد: متهم به اتهام جعل اسناد عادی و دولتی، جعل مهر ادارات مختلف و کلاهبرداری تفهیم اتهام شده است و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است.

وی اظهار داشت: متهم که دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه شیراز است در اعترافات اولیه خود گفته که از سال ۱۳۸۴شروع به وکالت به صورت غیرقانونی کرده است و حتی از سال ۸۸ به بعد پا را فراتر گذاشته و اقدام به راه اندازی دفتر وکالت و نصب تابلوی وکالت در مرکز این شهر کرده است.

دادستان جیرفت در پاسخ به این سوال که چگونه این فرد توانسته است در این مدت به صورت غیرقانونی اقدام به وکالت کند، گفت: متهم به صورت بسیار حرفه ای اقدام به جعل سربرگ وکالت و پروانه وکالت می کرده است و متاسفانه هر زمان هم که از کانون وکلاء استعلام صورت پذیرفته است، پاسخ مثبت بوده است زیرا وی با اسم و فامیل یک وکیل واقعی فعالیت می کرده است.

وی با بیان اینکه باید با اصلاح فرآیندها جلوی جعل و اینگونه سوء استفاده ها گرفته شود، گفت: نکته جالب این است این فرد (متهم) در بین مردم جزء وکلاء مشهور شهرستان نیز محسوب می شده است.

انتهای پیام/