«مایکل کوهن» وکیل سابق رئیس‌جمهور آمریکا قرار است در تاریخ ۲۷ فوریه در کنگره این کشور شهادت دهد.

به گزارش پایان تیتر به نقل از یو اس‌ ای تودی، «مایکل کوهن» وکیل سابق «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا قرار است هفته آینده در تاریخ ۲۷ فوریه (۸ اسفند) در کنگره شهادت دهد.

مایکل کوهن نخست قرار بود در تاریخ ۷ فوریه در کنگره شهادت دهد؛ اما به دلیل تهدید دونالد ترامپ علیه خانواده کوهن، وی این جلسه را به تعویق انداخت. کوهن که به جرایم خود از جمله نقض قوانین مالی کمپین انتخاباتی ۲۰۱۶ اقرار کرده است، اعلام کرد که خانواده‌اش از سوی دونالد ترامپ و رودی جولیانی، وکیل او تهدید شده‌اند.

رئیس کمیته اصلاحات و نظارت مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: جلسه شهادت مایکل کوهن در کنگره با وجود تلاش بعضی افراد برای ترساندن اعضای خانواده او، این هفته برگزار خواهد شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کمیته اصلاحات و نظارت مجلس نمایندگان آمریکا قرار است درباره بدهی‌ها و پرداخت‌های مربوط به کمپین انتخاباتی ۲۰۱۶ ترامپ، پیروی ترامپ از قوانین مالیاتی و همچنین شیوه‌های کسب و کار رئیس جمهور آمریکا پرسش‌هایی مطرح کند.

کوهن در ماه اوت سال گذشته میلادی به دلیل استفاده از پول کمپین انتخاباتی ترامپ برای پرداخت حق السکوت به «استورمی دنیلز» بازیگر زن فیلم‌های مستهجنی که با دونالد ترامپ رابطه داشت، مجرم شناخته شد. وی در دادگاه اعتراف کرده بود که به دستور دونالد ترامپ این پول را پرداخت کرده است. این درحالی است که دونالد ترامپ هم «مایکل کوهن» را به دروغگویی متهم کرده است.

دوره سه ساله محکومیت کوهن قرار است از ماه مه سال جاری میلادی آغاز شود. پیش از این دادگاه برای کمک به بهبودی کامل کوهن پس از جراحی اش و آماده شدن او برای شهادت دادن در مقابل کنگره، تاریخ آغاز محکومیت او را به تعویق انداخته بود.

از زمانی که «رابرت مولر» تحقیقات خود درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا را آغاز کرده است، بسیاری از مشاوران ترامپ به ارتباط با مقامات روس اقرار کرده‌اند. از جمله این افراد می‌توان به دونالد ترامپ جونیور، پسر ترامپ و جرد کوشنر، داماد او اشاره کرد.

انتهای پیام/