معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، با اشاره به جانفشانی های کادر درمان در مقابله با کرونا، گفت: کرونا باعث شد تا بهتر جامعه پزشکی را درک کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، محمد خدادی، در وبینار رسانه و مسئولیت اجتماعی با نگرانی بر بحران کرونا که بعد از ظهر چهارشنبه در محل سالن کنفرانس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، گفت: زندگی بشر در تلاطم و در مسیر تاریخ با موضوعات مختلف مواجه می‌شود ولی شاید موضوعاتی سخت باشد که اطلاعی درباره آن نداشته باشیم چرا که نتیجه بی اطلاعی غافلگیری است و رفتار را دچار نوسان می‌کند.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با اشاره به اینکه کرونا بر زندگی مردم تحمیل شد، افزود: این ویروس لایه‌های جسمی و روحی دارد که لایه جسمی آن بر بستر تلاش، همت، معرفت و رحمت کادر بهداشت و درمان استوار است که این افراد نیز طی این مدت حماسه آفریدند.

وی گفت: خروجی فداکاری چیزی جز معرفت نیست که آن را در کادر بهداشت و درمان مشاهده کردیم که همیشه بوده اما کرونا باعث شد ما آن را بیشتر ببینیم.

خدادی با اشاره به اینکه این روزها خیلی شباهت به دفاع مقدس دارد، گفت: تلاش کردن و نبودن به خاطر بودن دیگران پیامی است که در عمل کادر بهداشت و درمان به همه دادند و درمان درد بدون معرفت امکان پذیر نیست و شاید در کرونا ما این را با تمام وجود درک کردیم در حالی که پزشکان شبانه روز در معرض ابتلاء به انواع و اقسام بیماری‌ها و ویروس‌ها هستند اما کرونا باعث شد امروز جامعه پزشکی را بتوانیم بهتر درک کنیم و شاید جفایی بوده که ما در این سال‌ها به آنها داشتیم.

وی در خصوص اقدامات خبرنگاران نیز گفت: فصل مشترک همه خبرنگاران مانند پزشکان، معرفت است و در مواجهه با کرونا هم این فداکاری در بین خبرنگاران مشاهده شد زیرا هر جا بحران و حادثه است، خبرنگار نیز حضور دارد.

انتهای پیام/