سازمان بهداشت جهانی می‌گوید درباره پیدایش و بروز گونه تازه ویروس کرونا با مقام‌های دولت بریتانیا در “ارتباط نزدیک” است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، با افزایش نگرانی از شیوع این گونه تازه ویروس کرونا ، هلند پروازهای ورودی را از بریتانیا ممنوع کرده‌اند. بلژیک هم ورود هواپیما و قطار را از بریتانیا حداقل برای “۲۴ ساعت” بعنوان اقدام “احتیاطی” متوقف کرده است.

درباره ویروس جدید چه می‌دانیم؟

سازمان بهداشت جهانی در توییتر خود اعلام کرد با مقام‌های بریتانیا در مورد گونه جدید بیماری در تماس است.

بنا بر این گزارش، بریتانیا اطلاعات گونه جدید کرونا را مرتب با سازمان بهداشت جهانی به اشتراک می‌گذارد و این سازمان هم به دولت‌های عضو اطلاع می‌دهد.

اگرچه هنوز درباره گونه جدید ویروس کرونا “عدم قطعیت قابل توجهی” وجود دارد، اما بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا گفت که شدت سرایت این گونه ممکن است تا ۷۰ درصد بیشتر از نسخه قدیمی باشد.

اما مقامات می‌گویند دلایل و شواهد محکمی در دست نیست که نشان دهد گونه جدید ویروس کرونا به افزایش مرگ می‌انجامد یا واکسن‌های فعلی بر آن کارگر نیست.

پروفسور کریس ویتی مشاور ارشد دولت بریتانیا می‌گوید: “من فکر می‌کنم این موضوع وضعیت را به مراتب بدتر خواهد کرد اما خوش‌بینی‌هایی هم هست مخصوصا به دلیل وجود واکسن، البته با این فرض که بر این ویروس کارساز باشد که در حال حاضر چنین به نظر می‌‌رسد”.

شش روز پیش مت هنکوک وزیر بهداشت بریتانیا به نمایندگان پارلمان این کشور گفت گونه جدیدی از ویروس کرونا شناسایی شده که ممکن است سرعت شیوع بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/