تا چند وقت پیش هشتک ها بسیاری برای خرید واکسن کرونا راه اندازی شد. اما بعد از آمدن واکسن کرونای روسی به ایران به این اقدام وزارت بهداشت کمپین های نه به واکسن کرونا قوت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، واکسن کرونا به ایران وارد شده و با تزریق اولین واکسن به پسر وزیر بهداشت، واکسیناسیون ایران آغاز شد. در این میان اما هستند کسانی که مردم را به نزدن واکسن کرونا تشویق می کنند. آیت الله تبریزیان نیز از تغییر ژنتیکی و وجود میکروچیپ در واکسن کرونا خبر داد  و اعلام کرد که واکسن کرونا ایمان و اخلاق و نجابت را نشانه گرفته و تمایلات جنسی را تغییر می دهد و مردم تبدیل می شوند به موجودات خطرناک.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در واکنش به اظهارات ضد واکسن کرونای عباس تبریزیان از مدعیان طب اسلامی است، گفت: اظهارات جاهالانه و خرافی این فرد و رفتاری که خودشان و اطرافیان‌شان دارند، به عنوان مداخله غیرمجاز در درمان محسوب شده و مدعی العموم می‌تواند حتی بدون شکایت، از باب دفاع از حقوق عامه به این موضوع رسیدگی کند.

دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اظهارات اخیر عباس تبریزیان- مدعی طب اسلامی درباره تزریق واکسن کرونا، گفت: اظهارات جاهالانه و خرافی این فرد و رفتاری که خودشان و اطرافیان‌شان دارند، به عنوان مداخله غیرمجاز در درمان محسوب شده و خلاف مصرح قوانین موجود است.

وی افزود: با توجه به اینکه بحث سلامت و دفاع از سلامت حقوق عامه مطرح است، حتی دادستان و دادستان ویژه روحانیت می‌تواند به عنوان مدعی العموم بدون شکایت، از باب دفاع از حقوق عامه به این موضوع رسیدگی کنند و لزوما نیازمند پیگیری یا شکایت وزارت بهداشت یا دانشگاه های علوم پزشکی نیست. البته مطابق گذشته، در صورت نیاز ما هم اقدامات حقوقی لازم را انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه پیش از این وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی شکایاتی از این فرد داشته‌اند که بعضا به محکومیت قضایی منجر شده است، گفت: البته درباره محل اقامت این فرد، نحوه اجرا و سرنوشت احکام قضایی قبلی اطلاع دقیقی نداریم.

جهانپور درباره اظهارات اخیر یکی از فیلم‌سازان کشور درباره عدم استفاده از ماسک نیز گفت: متاسفانه چنین مشکلاتی وجود دارد و تنها چیزی که می‌توان خطاب به چنین افرادی گفت، این است که “مرا به خیر تو امید نیست/شر مرسان”

انتهای پیام/