رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از جمع آوری ۲۲۰ معتاد متجاهر در دره فرحزاد خبر داد.

دره مخوف شمال پایتخت پاکسازی شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، سردار کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در حاشیه اجرای طرح پاکسازی دره فرحزاد اظهار کرد: طرح پاکسازی معتادان متجاهر دره فرحزاد و شمال غرب تهران به صورت ویژه از شب گذشته آغاز شده است و همچنان ادامه دارد، چراکه باید تهران بزرگ عاری از معتاد متجاهر باشد.

وی تاکید کرد: ما روزانه اجرای این طرح را از ابتدای صبح به صورت ۲۴ ساعته در نقاط مختلف شهر تهران به ویژه شمال غرب و دره فرحزاد ادامه خواهیم داد و با این کار می‌توانیم معتادان متجاهری که برای استعمال موادمخدر به دره فرحزاد و یا نقاط دیگر مراجعه می‌کنند را جمع آوری کنیم و آن‌ها را جهت بازپروری به کمپ‌ها تحویل دهیم و این جزو برنامه پلیس است و ادامه دار خواهد بود تا بتوان پاکسازی را به طور کامل انجام داد.

سردار ظهیری یادآور شد: تمام دستگاه‌ها از جمله شهرداری، بهزیستی و غیره باید در راستای پاکسازی دره فرحزاد و سایر نقاط پایتخت از وجود معتادان متجاهر کمک کنند، لذا باید محلی برای تفریح مردم در نظر بگیریم تا به اهداف خود دست یابیم.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: حدود ۲۲۰ معتاد متجاهر به همراه مواد و وسایل فروش مواد جمع آوری شدند.

وی در پاسخ به این سوال که برای خرده فروشان مواد مخدر در دره چه برنامه‌ای دارید؟ ادامه داد: اجازه نمی‌دهیم که خرده فروشی در سطح منطقه فعالیت کند. ممکن است تعدادی اقدام به فروش موادمخدر کنند که با هماهنگی مراجع قضایی با آن‌ها برخورد خواهد شد.

سردار ظهیری در پاسخ به این سوال که چه اتفاقی خواهد افتاد که این طرح نیز مانند مناطق شوش و مولوی به طور کامل پاکسازی شود و این چرخه دوباره تکراری نباشد؟ تصریح کرد:  امیدواریم با کمک سایر دستگاه‌ها بتوانیم راه و تفریحگاهی را برای مردم منطقه ایجاد کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت بیان کرد: با حضور مردم به طور حتم کسی نمی‌تواند عرض اندام کند و اقدام به استعمال مواد مخدر کند. نیاز است سایر دستگاه‌ها کمک کنند تا هدف موردنظر ما برای ایجاد پارک در این منطقه که کمک سایر دستگاه‌ها را مطلبد به اهداف خود برسیم.

انتهای پیام/