قیمت‌گذاری بسته‌های اینترنتی در اپراتورهای مختلف موضوعی است که طی ماه‌های اخیر در میان مشترکان مورد نقد و بررسی بوده است.

به گزارش پایان تیتر، انتقاد مشترکان از قیمت‌گذاری بسته‌های اینترنتی با حجم‌های مختلف و همچنین سرعت پایین اینترنتی که اپراتورها به مشترکان ارائه می‌دهند، نه تنها در طول ماه‌های گذشته که در سال‌های اخیر نیز هر بار به نوعی مورد بحث بوده و پاسخ مناسبی از طرف مسئولان ارائه نشده است.

گلایه مشترکان اینترنت اپراتورها تا آنجا ادامه یافت که محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره این مسئله به بیان توضیحاتی پرداخت.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه ما بر بسته‌های اینترنت نظارت داریم ، اظهار کرد: امروز ۰/۳ درصد هزینه اینترنت در سبد خانوار افزایش یافته است و در بسته‌های اینترنتی کم فروشی وجود ندارد. وی همچنین از اختصاص ۲.۱ درصد هزینه خانوار به اینترنت خبر داده بود.

چندی پیش سیدمجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، با انتشار پست‌های جداگانه در توئیتر خود از نتایج بررسی میزان مصرف دیتای کاربران نوشت. او در قسمتی از متن خود به رشد ۴۰۰ درصدی استفاده از ترافیک داخل توسط کاربران شرکت مخابرات ایران خبر داده بود.

همچنین شاهین آرپناهی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل همراه اول نیز طی روزهای گذشته با انتشار پست‌هایی در صفحه توییتر خود از عرضه بسته‌های ماهیانه اینترنت این اپراتور به همراه ١٠ درصد ترافیک رایگان صبحانت خبر داده و بر این نکته تأکید کرده بود که بر عکس بسته‌های شبانه منسوخ شده، مصرف این ١٠ درصد ترافیک رایگان بر مصرف بسته اصلی ارجحیت دارد. در واقع بسته‌های صبحانت، ١٠ درصد حجم کل بسته ماهانه مشترکان اینترنت اپراتورها را به طور رایگان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

محمد جواد آذری وزیر ارتباطات  و فناوری اطلاعات امروز با انتشار توییتی در صفحه توییتر خود از اجرای اصلاح قیمت‌های بسته‌های اینترنتی از هفته گذشته سخن گفت و نوشت:

«مردم از افزایش قیمت بسته‌های اینترنتی، شکایت دارند. با آغاز مدیریت هزینه‌ها در اپراتورها، از هفته گذشته اصلاح قیمت‌ها آغاز شد. فعلا با همان قیمت‌ها، ده درصد حجم بیشتر اضافه شده است. کاهش هزینه‌ها در اپراتورها با جدیت، پیگیری می‌شود. فضای‌مجازی فرصت است… ».

انتهای پیام/