با افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌ای شدن آن، این روز‌ها شاهد پدیده‌ای به نام گدایی هزینه بنزین در پمپ بنزین‌ها هستیم.

ظهور گداهای بنزینی در پمپ بنزین‌های بین جاده‌ای

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، با افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌ای شدن آن، طی چند روز اخیر شاهد برخی حواشی در پمپ بنزین‌ها بوده‌ایم که شاید شما هم با آن رو به رو شده باشید.

عده‌ای به افرادی که قصد بنزین زدن در پمپ بنزین‌های بین جاده ای را دارند مراجعه می‌کنند و با گفتن این جملات که «ماشینم بنزین ندارد»، «هزینه پرداخت بنزین را ندارم» از  شهروندان درخواست کمک می‌کنند. 

اگر فردی بخواهد به این افراد کمک کند و برایشان بنزین بخرد، آنها می‌گویند هزینه بنزین را می‌خواهند، نه خود بنزین را! مسئله‌ای که پیش می‌آید این است که این افراد اگر واقعا نیازمند بنزین هستند چرا به جای گرفتن بنزین، پول آن را می خواهند؟

در روزهای گذشته شهروندان زیادی با این معضل رو به رو شدند و آن را در صفحات مجازی خود منتشر کردند که بازخورد‌های متفاوتی را در پی داشته است.

بازخورد‌هایی از این قبیل که این افراد اگر نیازمند بنزین هستند نباید هنگامی که افراد قصد زدن بنزین و پرداخت هزینه آن را به پمپ بنزین دارند با آن مقابله و امتناع کنند و بگویند نه مبلغش را به شماره کارت بریزید یا به طورنقدی حساب کنید تا خودمان حساب کنیم.

اگر این افراد که در نزدیکی جایگاه‌های سوخت منتظر ایستاده اند را برای مدت کوتاهی در نظر بگیرید متوجه می‌شوید که آنان به طور تقریبی از تمامی ماشین‌ها درخواست کمک می‌کنند و به آن‌ها شماره کارت می‌دهند تا مبلغ بنزین را برای آنان واریز کنند.

جالب است بدانید عده زیادی از این افراد واقعا نیازمند نیستند، بنابراین تولد این سبک جدید از نیازمندی تنها سوءاستفاده از حس انسان دوستانه و ترحم افرادی است که سایر افراد به آنان اعتماد می‌کنند.

ممکن است روزانه عده زیادی از افراد حس نیازمندی این افراد را باور کنند و به آنان کمک کنند، بنابراین این یک منبع درآمدزایی محسوب می‌شود که با احتساب آن می‌توان فهمید که روزانه با سوء استفاده از همین حس انسان دوستانه درآمد آنان چندان اندک هم نیست.

 با توجه به این مسئله، به مرور زمان افزایش و رواج این پدیده‌ تازه سبب می‌شود عده زیادی اعتمادشان به افراد نیازمند خدشه دار و  برای آنان، تفکیک افراد به ظاهر نیازمند تا نیازمند واقعی سخت شود.

انتهای پیام/