هفتمین جلسه کمیته مردمی ماهیان زینتی راوند با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایان نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، سید جواد ساداتی نژاد از نهایی شدن مراحل صدور مجوز تأسیس شهرک ماهیان زینتی راوند خبر داد و گفت: متأسفانه ۲۰ سال است که مشکلات مربوط به تأسیس شهرک ماهیان زینتی راوند رفع نشده و تولید صنعتی ماهیان زینتی که می تواند نقش مهمی در اشتغالزایی، رونق اقتصادی و گردشگری منطقه ایجاد کند هنوز به صورت سنتی اداره می شود.

سید جواد ساداتی نژاد به گام های مؤثر برداشته شده در خصوص واگذاری زمین تخصیص یافته به شهرک اشاره کرد و از جلسه ویژه خود با مهندس کریمیان رئیس سازمان کشاورزی استان اصفهان خبر داد و گفت: در جلسه فوق که معاونین سازمان نیز حضور داشتند نتایج خوبی حاصل شد و مهندس کریمیان، آقای عباسی رئیس شیلات استان را مأمور کردند تا با حضور در کاشان، از نزدیک مسأله را پیگیری کنند.

ساداتی نژاد مهم ترین مشکل موجود بر سر راه تأسیس این شهرک را موانع و پیچ و خم های اداری دانست و در همین رابطه اظهار داشت: در بازدیدی که دکتر زند، معاون وزیر کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ایران از این منطقه داشتند، نشست ویژه ای در رابطه با شهرک ماهیان زینتی برگزار گردید و ایشان ضمن قول مساعد جهت پیگیری جدی کار، در همان جلسه دستورات لازم را به صورت تلفنی به مسئولان مربوطه دادند.

نماینده مردم به برگزاری شش جلسه اختصاصی در طول ۶ ماه گذشته در خصوص شهرک ماهیان زینتی راوند اشاره کرد و گفت: مهم ترین موضوعی که در این میان محل بحث بوده، موضوع آب است. در همین راستا تعامل خوبی با شهرداری کاشان صورت گرفته است و مقرر شد چاه های تأمین کننده آب فضای سبز، جهت تأمین نیاز آبی شهرک صنعتی ماهیان زینتی مورد استفاده قرار گیرند. این اتفاق موجب تقویت آب مورد  استفاده در فضای سبز به لحاظ نیازهای غذایی و کودهای مورد نیاز گیاهان نیز خواهد شد.

پایان پیام