پاشایی به مدیران سایت ها و کانال های پرمخاطب نسبت به جعل عنوان و نشانی پایگاه اینترنتی شان توسط سودجویان هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص جعل کانال ها و سایت های پر مخاطب در فضای مجازی گفت: مجرمان سایبری به منظور سوء استفاده نشانی بر خی از سایت‌ها و کانال‌های پر مخاطب فضای مجازی را به راحتی جعل می‌کنند.

وی افزود:مدیران سایت‌های پر مخاطب و افرد سرشناس باید هوشیار باشند و به طور مدام نشانی پایگاه‌های اینترنتی خود را اطلاع رسانی کنند.

سرهنگ پاشایی با اشاره به این که جعل و سرقت در سایت‌ها و کانال‌های خبری و فضای مجازی مورد نظر کابران امکان پذیر است، گفت: متاسفانه همواره شاهد این هستیم که مجرمین و مغرضین به منظور دستیابی به اهداف مورد نظر آدرس‌ها، سایت‌های خبری و صفحات شخصی افراد را جعل می‌کنند.

وی ادامه داد: این افراد برای پیاده سازی نقشه‌های خود شایعات گوناگون و بی اساسی را منتشر و از آن سوءاستفاده می‌کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا تصریح کرد:کاربران فضای مجازی به این نکته توجه کنند که از نشر مطالبی که از مبدا و مأخذ آن اطلاعی ندارند خودداری کنند.

وی به قوانین و جرایم سایبری نیز اشاره ای کرد و گفت: براساس قوانین جرایم سایبری مصوب سال ۸۸ قانون گذار به هرگونه جعل توسط افراد حقیقی و حقوقی مجازاتی در نظر گرفته است و مجازات بستگی به وقوع جرم و نوع آن دارد.

انتهای پیام/