به کمک چند پاک کننده طبیعی پوست و خانگی پوست صورتتان را تا شب یلدا مثل آینه صاف و درخشان کنید.

به گزارش  پایان تیتر، بسیاری از خانم‌ها به زیبایی پوست خود اهمیت می‌دهند و دوست دارند در شب‌های خاص سال مانند شب یلدا پوستی صاف و زیبا داشته باشند.

بسیاری از عارضه‌های پوستی چون جوش صورت، لک و جوش سرسیاه به دلیل آلودگی‌هایی که در طول روز بر روی پوست می‌نشینند بروز می‌کنند به همین دلیل پاکسازی پوست در پیشگیری و از بین بردن انواع جوش‌ها بسیار موثر است و موجب شادابی و طراوت پوست صورت می‌شود.

 

ما در اینجا به شما چند روش پاکسازی پوست صورت در خانه معرفی می‌کنیم که با انجام آنها می‌توانیم شب یلدا با پوستی صاف و شاداب بلندترین شب سال را سپری کنیم.

معجزه شکر در زیبایی پوست

شکر یکی از لایه بردارهای طبیعی و خانگی است که به بهبود پوست ملتهب و منافذ بسته شده پوست صورت کمک می‌کند، کافی است برای پاکسازی پوست صورت دو قاشق غذاخوری از آن را به شکل پودری دربیاورید و با آب نصف یک عدد لیمو و مقدار اندکی آب ترکیب کنید تا یک خمیر غلیظ درست شود خمیر آماده شده را بر روی پوست صورت قرار دهید و به مدت چند دقیقه به شکل دورانی آن را ماساژ دهید پس از این مدت خمیر را با آب خنک از روی پوست بشویید و پس از آن مرطوب کننده استفاده کنید.

با عسل پوستی شاداب و زیبا داشته باشید

یکی از مواد طبیعی که در بسیاری از محصولات آرایشی مورد استفده قرار می‌گیرد، عسل است این ماده طبیعی چربی اضافه پوست را می‌گیرد و با بستن منافذ باز به زیبایی پوست صورت کمک می‌کند؛ همچنین برخی از کسلی پوست صورت گلایه دارند که این مسئله ناشی از دهیدراته بودن پوست صورت است و عسل این عارضه را از بین می‌رود.

ماسک‌های طبیعی که پوستتان را برای شب یلدا زیبا و درخشان می‌کنند

کافی است عسل را روی پوست صورت خود ماساژ دهید و پس از چند دقیقه استراحت دادن به پوست آن را با آب ولرم بشویید این کار به بسته شدن منافذ باز پوست کمک می‌کند.

افزون بر این به کمک نوعی ماسک می‌توانید چربی‌ها و آلودگی‌ها را از روی پوست تن پاک کنید و صورتی صاف و زیبا داشته باشید، برای تهیه ماسک عسل کافی است تا دو قاشق چایخوری پودر دارچین را با سه قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و پس از قرار دادن ماسک به مدت ۲۰ دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

با لیموترش پوستتان را لایه برداری کنید

یکی از معضلاتی که منجر به بروز جوش بر روی پوست صورت می‌شود چربی و آلودگی است به همین دلیل با لایه برداری می‌توان پوستی صاف و زیبا داشته باشید به این منظور ما به شما استفاده از آب لیموی تازه را توصیه می‌کنیم؛ کافی است تا آب لیموی تازه را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست ماساژ دهید و سپس آن را با آب ولرم بشویید؛ پس از شست‌وشو بهتر از یک مرطوب کننده استفاده کنید، برای نتیجه بهتر این روش را یک روز در میان انجام دهید.

ماسک‌های طبیعی که پوستتان را برای شب یلدا زیبا و درخشان می‌کنند

افزون بر این می‌توانید به کمک ماسک لیمو که با ترکیب یک قاشق چایخوری آب لیمو، یک قاشق چایخوری ماست و یک قاشق چایخوری شکر درست می‌شود پوستان را لایه برداری کنید، این ماسک را دو دقیقه بر روی پوست صورت خود ماساژ دهید و پس از ۱۰ دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

پوست لیمو یک نرم کننده و پاک کننده عالی محسوب می‌شود و از بسته شدن منافذ پوست جلوگیری می‌کند؛ کافی است تا پوست لیمو را ۵ دقیقه روی پوست خود قرار دهید و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

زیبایی پوست را با جوش شیرین تجربه کنید

جوش شیرین یک لایه بردار طبیعی محسوب می‌شود و به از بین بردن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند؛ همچنین این ماده طبیعی از بسته شدن منافذ پوست جلوگیری می‌کند و آلودگی‌ها را از بین می‌برد و یک ماده طبیعی برای پاکسازی طبیعی پوست محسوب می‌شود.

ماسک‌های طبیعی که پوستتان را برای شب یلدا زیبا و درخشان می‌کنند

با دو قاشق چایخوری جوش شیرین و یک قاشق چایخوری آب یک فرمول پاک کننده طبیعی تهیه کنید و پس از آن که ماده خمیری شکل به دست آمد آن را بر روی پوستتان قرار دهید و دورانی ماساژ دهید، پس از ۵ دقیقه این پاک کننده قوی را شستشو دهید و از زیبایی پوستتان لذت ببرید.

انتهای پیام/