وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با روز پزشک به ذکر بهترین و تلخ‌ترین خاطره خود در زمان صدارت خود بر عرصه سلامت پرداخت.

به گزارش پایان نیوز، سیدحسن قاضی زاده هاشمی همزمان با روز پزشک درباره خاطرات خود در دوران وزارتش، این دوره را دارای خاطرات خوب و بد دانست و افزود: خاطره خوبی که از در دوران وزارتم در عرصه سلامت به یادگار مانده رضایتمندی مردم و قدرشناسی آنها از خدماتی که دولت، مجلس و کل نظام در طول سه سال گذشته ارایه کرد است که به عنوان یکی از بهترین خاطرات خوب می‌توان قملداد کرد.

وی ادامه داد: بیمه شدن ۱۱ میلیون نفر، درحالی که در آمد ۸۰ درصد آنها زیر یک میلیون تومان بوده باعث مسرت است و اینکه ۳۰ درصد مراجعات افراد به مراکز درمانی جزو کسانی هستند که زیر پوشش کمیته امداد بودند و در گذشته به جهت ناتوانی مالی نمی توانستند به پزشک مراجعه کنند اما اکنون از ارایه خدمت بهره مند هستند نیز از وقایع خوب دوران وزارتم در عرصه سلامت به شمار می رود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: از سویی دیگر همواره تلاش شد تا تعداد مرگ و میر نوزادان و مادران باردار و مصدومان کاهش یابد که همواره موجب خوشحالی‌ام در عرصه سلامت بود.

قاضی زاده هاشمی فاجعه منا را نیز جزو خاطرات بد خود در دوران وزرات برشمرد و گفت: جان باختن تعدادی از هموطنانمان که به جهت بی تدبیری عده ای، درحالی که مهمان خانه خدا بودند جان خود را از دست دادند بسیار تلخ بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: من از سوی دولت در کشور عربستان حضور یافتم و در سردخانه های این کشور، صحنه های بسیار دردناکی از کاروان هایی دیدم که برایم بسیار ناگوار بود زیرا در برخی از کاروان ها بیش از نیمی از افراد جان خود را از دست دادند که در نهایت با پیگیری ها توانستیم اجساد را تحویل گرفته و آن را به کشورمان انتقال دهیم؛ ضمن یادوخاطره این عزیزان امید است که دیگر شاهد این گونه حوادث نباشیم./

انتهای پیام