رئیس جمهور ایران با انتشار پیامی در اینستاگرام ضمن تاکید بر اهمیت علم و فناوری فضایی، افزایش توانمندی‌های کشور در علوم مختلف را عامل عزت و اقتدار ایران عنوان کرد.

به گزارش  پایان نیوز؛ پایگاه فضایی امام خمینی (ره) دیروز پنجم مردادماه ۱۳۹۶، با پرتاب آزمایشی موفق ماهواره بر سیمرغ به فضا، به طور رسمی افتتاح شد؛ پایگاهی که نخستین پایگاه سکو ثابت جمهوری اسلامی ایران به حساب می‌آید.

پرتاب موفق ماهواره بر سیمرغ، بازتاب گسترده‌ای در شبکه های اجتماعی داشت و کاربران از اقتدار علمی و فناوری ایران اسلامی سخن گفتند؛ حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان نیز با انتشار پیامی در اینستاگرام ضمن تاکید بر اهمیت علم و فناوری فضایی، افزایش توانمندی‌های کشور در علوم مختلف را عامل عزت و اقتدار ایران عنوان کرد.

صفحه منتسب به حسن روحانی نوشت: “امروز علم و تکنولوژی فضایی برای ما بسیار حائز اهمیت است و هر چه توانمندی و قدرت ما در علوم مختلف بیشتر شود، اقتدار و عزت ما ارتقاء خواهد یافت.

در پسابرجام، فرصت لازم به دست آمده تا هم از تجربه دیگران استفاده کنیم و هم با اراده و کوشش مضاعف متخصصان و دانشمندان خودمان بتوانیم دستاوردهای بیشتری که باعث بروز و توسعه ملی می‌شود، داشته باشیم.

امروز پایگاه ملی فضایی امام خمینی(ره) با پرتاب آزمایشی موفقیت‌آمیز ماهواره‌بر سیمرغ به فضا به‌طور رسمی افتتاح شد. این پایگاه که نخستین پایگاه سکوی ثابت جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود، همه مراحل آماده‌سازی، پرتاب، کنترل و هدایت ماهواره‌برها را به‌عهده دارد.

پایگاه فضایی امام خمینی(ره) در فاز نهایی قادر است همه نیازهای کشور در مدار پایین کره زمین (مدار LEO) را پوشش دهد. ماهواره‌بر سیمرغ نیز قادر است ماهواره‌هایی تا وزن ۲۵۰ کیلوگرم را در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار دهد.”

انتهای پیام/