شباهت‌ موضوع و قصه فیلم «شیوع» و انتشار این روزهای ویروس کرونا در جهان، همه را متعجب کرده است.

آیا فیلم «شیوع» ویروس کرونا را پیش‌بینی کرده بود؟ / پاسخ نویسنده

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، به نقل از هالیوود ریپورتر، این روز‌ها شباهت‌ موضوع فیلم سینمایی «شیوع» ساخته استیون سودربرگ در سال ۲۰۱۱، به شیوع ویروس کرونا در برخی کشورها بسیار در فضای مجازی مورد بحث قرار گرفته است.

هر دو در چین اتفاق می‌افتند و به نظر می‌رسد که در فیلم «شیوع» هم خفاش عامل انتقال آلودگی است. ویروس موجود در فیلم و ویروس کرونا هر دو به سرعت در سراسر جهان پخش شدند و با نشانه و علائمی مانند آنفولانزا قربانی‌های زیادی گرفتند.

البته شباهت‌ بین این فیلم هیجانی سودربرگ – که اخیراً در بین محبوب‌ترین فیلم‌های آی تونز در رتبه ۱۰ و پشت سر فیلم‌هایی مثل «جوکر» و «انگل» قرار گرفته – با ویروس مرگبار کرونا سازندگان آن را متعجب نکرده است.

اسکات برنز نویسنده این فیلم می‌گوید: شاید بعضی‌ها بگویند که این شباهت‌ها غیر طبیعی است؛ اما من متعجب نیستم. چون زمانی که با متخصصان (پزشکان) در این زمینه صحبت کردم، آن‌ها به من گفتند که این موارد (بیماری های واگیر) روزی اتفاق در جهان خواهند افتاد.

تهیه کننده این فیلم هم گفت: عقیده سودربرگ و اسکات برنز این بود که فیلمی به شدت دقیق بسازیم که با پروتکل‌های واقعی و علوم مطابقت داشته باشد.

فیلم سینمایی «شیوع/Contagion» تنها فیلم مربوط به ویروس و بیماری نبود که در بین فیلم‌های محبوب این روز‌های آی تونز قرار گرفت؛ فیلم سینمایی «شیوع/Outbreak» به کارگردانی ولفگانگ پترسون هم در سال ۱۹۹۵ ساخته شده  و در بین صد فیلم محبوب این روز‌های جهان قرار دارد.

انتهای پیام/