به گزارش پایان تیتر، پیکر رئیس جمهور شهید ، آیت الله سید ابراهیم رییسی در میان بارانی از اشک حسرت مردم عاشق زائر و مجاور در آخرین سفر استانی به آغوش شهر شهادت رسید تا خادمی پاک و مخلص در جوار آستان سلطان نور و ضامن آهو، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) آرام گیرد.

گزارش لحظه به لحظه از تشییع پیکر رئیس جمهور شهید

هزاران نفر از مردم مشهد و استان خراسان رضوی به همراه زائران و مجاوران بارگاه منور امام مهربانی‌ها، حضرت رضا (ع) از ساعت ها پیش به انتظار نشسته‌اند تا با چشمان اشک بار و دل‌های پر از درد و آه فراق برای آخرین بار با رئیس جمهور محبوب خود وداع کنند.

مردم مشهدالرضا، دیگر شهرستان‌های خراسان رضوی و نیز استان‌های همجوار امروز حماسه‌ای دیگر از حضور خود را بر تارک تاریخ این سرزمین خلق کردند و حتی ساعاتی پیش از آغاز رسمی مراسم تشییع پیکر مطهر رئیس جمهور شهید، با حضور گسترده و کم سابقه خود، خیابان‌های مشهد را مملو از جمعیت کرده اند.

مردم شهیدپرور مشهد و شهرهای نزدیک به آن مانند قوچان، چناران، گلبهار، بینالود، فریمان نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه و دیگر شهرهای استان و همچنین زائرانی از دیگر نقاط کشور که خدمات آیت الله رئیسی در زمان عهده داری مسوولیت تولیت آستان قدس رضوی و نیز ریاست جمهوری را در خاطر دارند، از ساعتی قبل از آغاز رسمی مراسم تشییع رئیس جمهور شهید، با شعار «عزا عزاست امروز» به سمت خیابان امام رضا(ع) حرکت کردند تا خود را به مراسم برسانند.

از همان ابتدای صبح مردم دوستدار آیت الله رئیسی در فرودگاه‌ و خیابان‌های منتهی به حرم مطهر رضوی و همچنین بارگاه منور امام رضا(ع) به انتظار پیکر سید محرومان نشسته اند تا بتوانند پیکر مطهر او را بر دوش گرفته و تا خانه ابدی‌اش در جوار حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) مشایعت کنند.

۵:۳۱ | شهردار مشهد: سه میلیون نفر در آیین تشییع شهید جمهور حضور دارند

شهردار مشهد اعلام کرد که طبق برآوردها تا کنون دست‌کم سه میلیون نفر در آیین تشییع شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی شرکت دارند و حرکت خودرو حامل پیکر شهید جمهور و همراهان به کندی انجام می‌شود.

۱۵:۰۸ | خروش عظیم جمعیت عزادار در بدرقه رئیس‌جمهور شهید به سمت آرامگاه ابدی

 آیین تشییع و بدرقه شهید آیت الله رییسی به آرامگاه ابدی با حضور خروش خیل عظیم جمعیت مردم مشهد در حال اجرا است و ازدحام آنان به حدی است که خودرو حامل پیکر شهید جمهور در مسیرهایی متوقف شده و امکان حرکت نداشته است.

۱۵:۰۵ | توقف چند باره خودرو حامل پیکر رییس جمهور در میان سیل میلیونی جمعیت

سیل جمعیت میلیونی تشییع کنندگان پیکر رییس جمهور شهید در مسیر مشایعت به خانه ابدی‌اش در حرم مطهر امام رضا‍(ع) به حدی بود که خودرو حامل پیکر ایت الله رییسی بارها مجبور به توقف شد.

۱۵:۰۵ | پیرمرد ۷۴ ساله روستایی: برای خداحافظی با خوب‌ترین رییس جمهور آمدم

پیرمرد خمیده ۷۴ ساله روستایی که به عشق آیت الله رئیسی در آیین تشییع پیکر شهید جمهور حضور داشت، گفت: آقای رئیسی، رییس جمهوری خیلی خوبی بودند و من برای خداحافظی با این مرد خوب به مشهد آمدم تا در تشییع جنازه اش شرکت کنم.

۱۴:۳۷ | نمایی دیگر از حضور حماسی و قیام مردم در آیین تشییع شهید جمهور

حضور میلیونی عزاداران پیش از آغاز رسمی آیین تشییع پیکر شهید «آیت الله سید ابراهیم رئیسی» در خیابان های منتهی به حرم رضوی حماسه ای به یاد ماندنی خلق کرد.

۱۴:۳۶ | مشایعت میلیونی خادم خورشید تا خانه ابدی

جمعیت میلیونی زائر و مجاور بارگاه منور امام رضا(ع) پیکر خادم الرضا(ع) شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی را بر دوش قرار داده اند و او را تا بارگاه ثامن الحجج مشایعت می کنند.

۱۳:۵۸ | جمعیت میلیونی مردم در تشییع پیکر رییس جمهور شهید

۱۲:۴۹ | آمدم ای شاه پناهم بده…

سیدابراهیم رئیسی

مردمان مشهد در استقبال و میزبانی از پیکر آیت‌الله شهید سید ابراهیم رئیسی، با حضور میلیونی خود یکی از تاریخی‌ترین آیین‌های تشییع را در تاریخ ایران اسلامی به نمایش گذاشتند تا روز بدرقه خادم‌الرضا(ع) در شهر نور را، در سوم خردادماه ۱۴۰۳، در تاریخ به عنوان برگی زرین از قدرشناسی خود از خدمتگزاران و محروم‌نوازان ماندگار کنند.

 ۱۲:۱۱ | سیل خروشان مردم به سمت میدان ۱۵ خرداد مشهد برای تشییع

۱۲:۰۹ | خادم‌الرضا به مقصد رسید

پیکر شهید جمهور، آیت الله سید ابراهیم رییسی در میان بارانی از اشک حسرت مردم عاشق زائر و مجاور در آخرین سفر استانی به آغوش شهر شهادت رسید تا خادمی پاک و مخلص در جوار آستان سلطان نور و ضامن آهو، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) آرام گیرد.

۱۱:۵۸ | تشییع خادم الرضا در مشهد

پیکر خادم‌الرضا، شهید جمهور، آیت الله «سیدابراهیم رئیسی»، جهت تشییع و تدفین در جوار مضجع شریف ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) وارد فرودگاه مشهد مقدس شد.

۱۱:۴۰ | حضور دیپلمات‌ها و مقام‌های خارجی برای تشییع رئیس‌جمهور شهید در مشهد

دیپلمات‌های خارجی مقیم مشهد و مقام‌هایی از کشورهای همسایه امروز پنجشنبه با سفر به مشهد در آیین تشییع و خاک‌سپاری رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی حاضر شده‌اند.

۱۱:۲۵ | حرم ثامن الحجج(ع) چشم انتظار خادم خود

انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، بیست‌ و هشتم خرداد برگزار شد و پس از پیروزی آیت الله رییسی، جشن پیروزی رییس‌جمهور جدید ایران در روز میلاد امام مهربانی‌ها برگزار شد شهیدی که اعلام کرد دلم پیش حرم امام رضا(ع) است ولی می‌روم برای خدمت به مردم و انجام وظیفه به عنوان خادم آن حضرت و امروز پنجشنبه حرم امام هشتم پذیرای پیکر مطهر خادم صادق و مجاهد خود است.

۱۱:۲۴ | پیکر شهید جمهور به آغوش شهر شهادت رسید

پیکر شهید جمهور، آیت الله سید ابراهیم رییسی در میان بارانی از اشک حسرت مردم عاشق زائر و مجاور در آخرین سفر استانی به آغوش شهر شهادت رسید تا خادمی پاک و مخلص در جوار آستان سلطان نور و ضامن آهو، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) آرام گیرد.

۱۰:۵۱ | خانواده شهید آیت‌الله رییسی وارد فرودگاه مشهد شدند

خانواده آیت‌الله سید ابراهیم رییسی برای شرکت در مراسم تشییع رییس‌جمهور شهید، دقایقی قبل وارد فرودگاه مشهد شدند.

۱۰:۴۶ | رواق دارالسلام، خانه ابدی شهید جمهور

رواق «دارالسلام» در حرم مطهر امام رضا(ع) جایی است که خانه ابدی شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی، خادم الرضا، شهید جمهور و سید محرومان ایران اسلامی خواهد بود.

۱۰:۴۶ | خیزش مشهدالرضا برای استقبال از شهید خدمت

سوم خرداد همیشه یادآور حماسه ماندگار فتح خرمشهر بود، اما امروز زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در مشهدالرضا آخرین وداع را با پیکر شهید خدمت، خادم‌الرضا، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی خواهند داشت تا وی در جوار مضجع نورانی‌ مولایش به آرامش ابدی برسد.

۱۰:۰۷ | آماده‌سازی مشهد برای آیین تشییع خادم‌الرضا (ع)

 خادم الرضا(ع) شهید سید ابراهیم رئیسی، امروز (پنجشنبه سوم خرداد) برای همیشه در کنار مضجع شریف رضوی به آرامش ابدی می‌رسد، برای هر چه باشکوه برگزار شدن آیین تشییع و خاکسپاری این بزرگ مرد، تمهیدهای لازم در حوزه‌های مختلف شهری اندیشیده شده است.

۹:۳۲ | ۵۰۰ مسجد مشهد زائران تشییع‌کننده پیکر شهید جمهور را اسکان می‌دهند

معاون فرهنگی اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی گفت: ۵۰۰ مسجد با ظرفیت اسکان ۱۰۰ هزار نفر در مشهد به پذیرش زائران حاضر در آیین تشییع پیکر مطهر شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی اختصاص یافت.

۱۷:۰۵ | چشم انتظاری زائران و مجاوران حرم امام رضا (ع) برای دیدن شهید خدمت

ازدحام جمعیت مانع رسیدن خودروی حامل شهدا به حرم شده است.

ازدحام جمعیت عاشقان رئیس جمهور شهید مانع از رسیدن خودروی حامل شهدا به حرم شده است.

۱۸:۰۸ | پیکر مطهر رئیس جمهور شیهد به صحن امام رضا(ع) رسید.

 پیکر شهید رئیسی در حرم امام رضا (ع) آرام گرفت

رئیس جمهور شهید پس از تشییع باشکوه در تبریز، تهران، بیرجند و مشهد، عصر امروز در حرم امام رضا برای آخرین بار طواف داده شد و در دارالاسلام برای همیشه آرام گرفت.

تصویر مزار شهید آیت‌الله رئیسی در حرم رضوی