دبیرکل اجلاس بین المللی بیداری اسلامی بر ضرورت تلاش مضاعف برای شناساندن چهره واقعی تروریست های تکفیری به جهانیان تاکید کرد.

به گزارش پایان نیوز، علی اکبر ولایتی، دبیرکل اجلاس بین المللی بیداری اسلامی روز یکشنبه در دومین روز نشست شورای عالی این اجلاس در بغداد و مراسم اختتامیه آن، بر ضرورت تلاش مضاعف برای شناساندن چهره واقعی تروریست های تکفیری به جهانیان تاکید کرد.
ولایتی با اشاره به شرایط حساس منطقه و عراق در جنگ علیه تروریسم، تاکید کرد: عملیات موصل که هم اکنون در جبهه های مناطق شمالی عراق جریان دارد، باید آغازی بر پایان تروریسم باشد.
وی با بیان اینکه عراق طی دو سال گذشته با فتنه تفرقه مواجه بوده و داعش چالشی جدی برای این کشور ایجاد کرد، گفت، اما عراق، با تلاش مردم و حکومت توانست از بحران های مختلف عبور کند.
دبیرکل اجلاس بین المللی بیداری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش در این نشست، حوادث منطقه بویژه در سوریه و بحرین و یمن را یادآور شد و از ملت های اسلامی خواست در برابر پروژه های صهیونیستی – آمریکایی مقاومت کنند.
ولایتی اضافه کرد: مردم یمن ثابت کردند که راه حل مشکلات این کشور برخورد نظامی نیست، بلکه راه حل تسلیم در برابر خواسته های قانونی و شرعی مردم این کشور است.
دبیرکل اجلاس بین المللی بیداری اسلامی، تاکید کرد که مردم بحرین برخواسته های قانونی و شرعی خود با استفاده از روش های مسالمت آمیز اصرار دارند.
نهمین نشست شورای عالی اجلاس بین المللی بیداری اسلامی روز شنبه با حضور حیدرالعبادی نخست وزیر، سلیم الجبوری رئیس پارلمان، نوری المالکی نخست وزیر سابق و معاون رئیس جمهور عراق و با شرکت علما و روحانیون شیعه و سنی از ۲۲ کشور اسلامی آغاز بکار کرد.
در پایان این نشست دو روزه، پس از ساعت ها جلسات تخصصی، یک بیانیه صادر شد که در آن بر حق حاکمیت عراق و عدم مداخله درامور داخلی سوریه و نیز پایان دادن به جنایات علیه ملت های یمن و بحرین تاکید و اعلام شد که تنها راه برون رفت از بحران های جاری و مهار افراط گرایی بازگشت به اسلام ناب محمدی (ص) است.
انتهای پیام/