رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران به نامه فرمانداری درباره ممانعت از تخریب کامل طبقه اخر پاساژ علاء الدین اعتراض کرد.

به گزارش پایان نیوز ، محمد سالاری در دویست و نود و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در اعتراض به نامه فرمانداری تهران در ارتباط با عدم تخریب پاساژ علاءالدین اظهار داشت: متاسفانه فرمانداری تهران به جای حمایت از شورا و قوه قضاییه در تخریب هرچه سریعتر پاساژ علاءالدین، به تبعات امنیتی و اجتماعی آن پرداخته است.
وی افزود: این در حالیست که تخلفات پاساژ علاءالدین و بویژه اضافه کردن طبقه آخر آنهم در مرکز شهر در کمیسیون ماده صد و قوه قضاییه رسیدگی و با تخریب کامل آن موافقت شده است و شهرداری نسبت به جمع آوری تمام دیوارکشی‌ها و تیغه بندی‌ها اقدام کرده و هیچکس در طبقه آخر این پاساژ مشغول کسب نیست و اگر تبعاتی داشته دیگر تمام شده است و نگرانی فرمانداری در این مقطع زمانی که تمامی اعضای شورا و دیده بان های شهری و رسانه ها منتظر اجرای قانون هستند، نگرانی درستی نیست.
سالاری در پایان تاکید کرد: تخریب طبقه آخر پاساژ نماد مبارزه با تخلف ساختمانی در شهر تهران است.
وی از عدم  قیمت‌گذاری شهروند و شهرآفتاب توسط کارشناسان مربوطه قبل از واگذاری قطعی انتقاد کرد.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در انتقاد به نحوه تصمیم گیری در مورد فروش شهروند و شهرآقتاب اظهارداشت: با توجه به بالا بودن قیمت شهروند و شهر آفتاب نسبت به مطالبات بانک شهر باید کارگروه تعیین شده‌ای با استفاده از نخبگان و کارشناسان حوزه املاک قبل از واگذاری قطعی، گزارش مربوطه را به صحن شورا ارائه می‌داد و سپس تصمیم‌گیری صورت می‌گرفت.
وی اضافه کرد: در اصل درست این بود که شهرداری تهران و هیئت رئیسه شورا قبل از در دستور جلسه قراردادن و تصمیم‌گیری در این خصوص برآورد قیمت می‌داشتند چرا که برآوردها نشان از این دارد که قیمت نمایشگاه شهرآفتاب و شهروند بسیار بیشتر از مطالبات بانک شهر است.
انتهای پیام/