این نماینده مجلس دهم، گفت: یکی از محورهای مهم برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، اجرای صحیح و دقیق امور است، زیرا در ادوار مختلف در عرصه انتخابات شاهد بودیم که تخلفاتی در این حوزه رخ می داد، که قطعا با ورود تکنولوژی های نوین این مسئله بسیار کاهش پیدا می کند.

به گزراش پایان نیوز, دکتر رسول خضری با اشاره به برنامه ریزی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، گفت: قطعا برگزاری الکترونیکی انتخابات بسیار مهم و ضروری است و قطعا آثار مثبتی را برای برگزاری انتخابات دارد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کشور در سال آینده دو انتخابات بسیار مهم ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا را در پیش دارد، بنابراین باید تمام زیرساخت و زمینه ها برای برگزاری هر چه بهتر این دو رویداد مهم فراهم شود.

وی با اشاره به آثار مثبت برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، گفت: یکی از محورهای مهم برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، اجرای صحیح و دقیق امور است، زیرا در ادوار مختلف در عرصه انتخابات شاهد بودیک که تخلفاتی در این حوزه رخ می داد، که قطعا با ورود تکنولوژی های نوین این مسئله بسیار کاهش پیدا می کند.

خضری ادامه داد: یکی دیگر از مسائل کاهش هزینه های برگزاری انتخابات است، در شیوه برگزاری انتخابات به صورت سنتی، هزینه های بسیاری برای خرید و تولید تعرفه های برگ و مسائل دیگر ایجاد می شود، اما با خرید تجهیزات الکترونیکی یک بار برای همیشه هزینه کرده و در دوره های آتی می توان با کمترین خرج انتخابات را برگزار کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: البته این مسئله قابل توجه است که برای برگزاری الکترونیکی انتخابات باید تمام آزمایش ها و تست ها قبل از برگزاری انتخابات صورت گیرد، تا احتمال بروز خطا و مشکل در این عرصه کاهش پیدا کند.

ره پیک معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان گفت: الکترونیکی کردن انتخابات آینده در دستور کار شورای نگهبان است./

انتهای پیام