نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی کاهش نرخ تورم را مهمترین وعده دولت عنوان کرد که عملی شده است.

به گزارش پایان نیوز؛ احمد صفری کاهش نرخ تورم را مهم‌ترین شعار و برنامه دولت عنوان کرد و افزود: با آغاز به کار دولت یازدهم مهمترین شعار و برنامه دولت کاهش نرخ تورم بود که خوشبختانه با اقدامات ارزنده دولت این شاخص اقتصادی از ۴۵ درصد دوره پایانی دولت دهم به ۸٫۷ درصد رسیده است. در واقع با این موفقیت می‌توان گفت که دولت تدبیر و امید در مهار تورم افسار گسیخته موفقیت بزرگی بدست آورده و بی‌شک وضعیت کنونی نشانه‌هایی از رفع رکود و ورود به دوران رونق اقتصادی را نیز با خود به همراه دارد.

وی افزود: همچنین افزایش صادرات نفتی و غیرنفتی با توجه به برداشته شدن تحریم‌ها نویدبخش آینده‌ای روشن در اقتصاد کشور خواهد بود. البته اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و برنامه‌ریزی دقیق، هدایت و فرماندهی مناسب در این راستا می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات بویژه خروج از رکود فعلی شود.

وی کاهش تنش‌های خارجی را یکی دیگر از وعده‌های دولت عنوان کرد و افزود: در بحث سیاست خارجی باید گفت که یکی دیگر از وعده‌های دولت تدبیر و امید کاهش تنش‌های خارجی بود که با به نتیجه رسیدن برجام محقق شد و ضمن دور شدن خطرهای بسیار از کشور، بخش عمده‌ای از تحریم‌ها نیز لغو شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس افزود: صادرات نفت خام ما در حالی که در ادامه آن روند به صفر می‌رسید، مجددا آغاز و هم‌اکنون افزایش یافته است، بخش عمده‌ای از پول‌های بلوکه شده ایران آزاد شده و خوشبختانه شرایط روز به روز در حال بهبود است.

به گزارش ایسنا؛ وی با بیان این‌که «دولت یازدهم در شرایط بسیار بدی کشور را بدست گرفت»، گفت: در این شرایط درآمدهای نفتی کشور به پایین‌ترین سطح ممکن رسیده بود، خزانه دولت خالی و تورم کمر شکن بر کشور حاکم بود و در این وضعیت دولت یازدهم کار خود را آغاز کرد و بی‌تردید این شرایط در اجرای برنامه‌های دولت تاثیر گذار بوده است.

انتهای پیام