فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: در ۷ ماهه نخست امسال انواع سرقت ۱۳ درصد، قتل ۲۰ درصد و قاچاق ۹ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

به گزارش  پایان نیوز،  فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در تشریح عملکرد ۷ ماهه مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ فاتب در سال ۹۵ گفت: از آنجایی که در بروز حوادث اجتماعی یا جرایم در مواقع حساس و ضروری راحت ترین راه دسترسی عموم شهروندان به پلیس، تلفن ۱۱۰ می باشد،شهروندان تهرانی در۷ ماهه نخست سال جاری ۶ میلیون و ۴۸۲ هزار ۹۴۳ مرتبه زنگ ۱۱۰ پایتخت را به صدا درآوردند که از این تعداد ۲میلیون و ۸۱۴ هزار و ۹۴۸ مورد منجر به حضور ماموران بر سر صحنه و انجام عمیات شده و محدوده خدمت رسانی و فعالیت را برای سبز پوشان عرصه نظم و امنیت بسیار گسترده تر از قبل کرده است.
رییس پلیس پایتخت در ادامه با اشاره به فراوانی تماس شهروندان تهرانی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گفت : در هر ۲۴ ساعت قریب به ۳۰ هزار مرتبه زنگ تلفن ۱۱۰ پلیس پایتخت به صدا در می آید که از این تعداد تماس بیش از ۱۳ هزار مورد آن به عملیات انتظامی منجر می شود و این آمار نشان از فراوانی و گستره مأموریت‌های پلیس پایتخت می باشد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه با اشاره به حجم بالای تماس های مردمی با تلفن۱۱۰ فاتب این مهم را نشانه افزایش اعتماد عمومی به عملکرد مجموعه پلیس دانست و افزود: پلیس پایتخت این اعتماد را ارج نهاده و تمامی توان خود را در مسیر جلب رضای باری تعالی و افزایش احساس امنیت و آسایش عمومی شهروندان بکار خواهد بست.
سردار ساجدی نیا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طبق آمار اخذ شده زمان حضور ماموران در اغلب ماموریتهای ۱۱۰ زیر ۷دقیقه صورت گرفته است، گفت:از کل تماس های برقرار شده یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۹۹۲ تماس منجر به راهنمایی و دریافت اطلاعات شهروندان از پلیس شده که این موضوع نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۲۰ درصدی داشته و نشان دهنده تعامل خوب و سازنده شهروندان با مجموعه پلیس پایتخت است.
ساجدی نیا با اعلام اینکه مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ جامع ترین سیستم پاسخگویی به مطالبات مردم در حوزه پلیسی است،گفت: سامانه ۱۱۰ اثرات ارزشمندی در زمینه پیشگیری از ناهنجاری ها و مقابله با جرائم از طریق حضور سریع پلیس در صحنه داشته است.
رییس پلیس پایتخت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تماس های برقرای شده با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ اظهار داشت:تجزیه و تحلیل تماس های شهروندان حکایت از آن دارد که در ۷ماهه نخست امسال انواع سرقت ۱۳ درصد، قتل ۲۰ درصد و قاچاق ۹ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خاتمه با اشاره به اینکه تلفن ۱۱۰ در طول شبانه روز همراه مردم بوده و پل ارتباطی شهروندان با نیروی انتظامی می باشد، از شهروندان به خصوص خانواده های محترم تهرانی خواست هرگونه موارد مشکوک و ضروری از جمله مزاحمت ها،نزاع و درگیری شدید دسته جمعی، شرارت، تصادفات و وقایع و اتفاقات مهم را به این مرکز اعلام کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن ضمن حضور به موقع در محل حادثه بتواند اقدام قانونی متناسب با آن موضوع را انجام دهد.
انتهای پیام/