وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کرمانشاه بیشترین بودجه اختصاص یافته به بخش سلامت را در میان استانهای مختلف کسب کرده است.

به گزارش پایان نیوز، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در جمع اعضای شورای سیاستگذاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که پیش از ظهر امروز برگزار شد اظهار داشت: در هیچ سفری و برای هیچ استانی به اندازه کرمانشاه بودجه اختصاص نیافته است.

وزیر بهداشت از اختصاص بودجه مناسب به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جریان سفر امروز هیئت دولت به این استان خبرداد و گفت: این موضوع به خاطر پیگیری و ارتباط اعضای هیئت رئیسه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بخشهای مختلف وزارتخانه و نیز سازمان مدیریت و برنامه ریزی بوده است.

هاشمی با بیان اینکه بیشترین بودجه اختصاص یافته به بخش سلامت به استان کرمانشاه تعلق دارد افزود: اعتقاد دارم که هر چقدر استان کرمانشاه را تقویت کنیم در واقع غرب کشور را ارتقا داده‌ایم و براین اساس برای ارتقای این استان مصمم شده‌ایم.

وی با اشاره به عقب ماندگی تاریخی کرمانشاه در حوزه‌های مختلف به مجاهدت های این استان و سایر استانهای مرزی غرب کشور اشاره کرد و گفت: در حق این مناطق جفای بزرگی شده است و امیدواریم با مجاهدت تا حدودی این موضوع ترمیم شود.

وی انتخاب مدیر را یک مسئله اساسی برای استان و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دانست و افزود: به نظر می‌رسد با انتخاب مدیریت فعلی دانشگاه علوم پزشکی این کار به خوبی انجام شده و حضور پرشور این جمع از نشانه‌های انتخاب صحیح ما است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمع‌آوردن نخبگان دانشگاه را تحت عنوان شورای سیاستگذاری اقدامی بسیار مطلوب و هوشمندانه دانست و از نقش تأثیرگذار آنان در هدایت برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی و بهداشتی استان کرمانشاه تقدیر کرد.

به گزارش تسنیم؛ هاشمی گفت: دوسال پیش وضعیت سلامت بسیار بحرانی بود که بخش عمده‌ای از وقت مسئولان صرف پیگیری هزینه درمان مردم می‌شد اما امروز هر چند تا مطلوب بودن فاصله داریم اما وضعیت بسیار بهتر ارزیابی می‌شود.

انتهای پیام /