دومین روز عملیات جستجو برای یافتن کوهنوردان مفقود شده در اشترانکوه لرستان آغاز شد.

به گزارش پایان نیوز ، با روشن شدن هوا عملیات جستجو برای یافتن ۷ کوهنورد مفقود شده در اشترانکوه آغاز شد.

از وضعیت  ۵ کوهنورد مشهدی شامل ۲ زن و  ۳مرد که گرفتار بهمن شدند همچنان خبری نیست.

ادامه عملیات جستجو برای یافتن کوهنوردان مفقود شده اشترانکوه/کشف جسد چهارمین کوهنورد مفقود شده

محمدی نژاد فرماندار شهرستان ازنا نیز با حضور در پایگاه امداد اباذر شهرستان ازنا گفت: آغاز عملیات تفحص امداد و نجات ویافتن کوهنوردان مفقود شده در ارتفاعات اشترانکوه شهرستان ازنا از آغازین ساعات امروز شنبه با حضور اکیپ های مجهز از جعیت هلال احمر و نیروهای اعزامی از استان خراسان و سایر نقاط کشور در حال انجام است.

وی افزود: خواهشی که از امدادگران عزیز داریم از اقدام خودسرانه به علت مشکلات دسترسی به محل حادثه و وجود خطرات و ریزش بهمن جدا خود داری نمایند.

آرش غیاثی رئیس هیئت کوهنوردی لرستان نیز در این باره گفت: روز دوم عملیات جستجو برای کوهنوردان مفقودشده مشهدی در اشترانکوه لرستان آغاز شد.

وی ادامه داد:نخستین تیم انتقال اجساد از دقایقی قبل عملیات جستجو را آغاز کرده و تیم‌های بعد نیز تا دقایقی دیگر به منطقه اعزام می‌شود؛ هم‌اکنون تیم‌های انتقال اجساد متشکل از متخصصین مشهدی و لرستانی منتظر رسیدن بالگرد هستند که به منطقه اعزام شوند.

رئیس هیئت کوهنوردی لرستان تصریح کرد: باتوجه به اینکه خانواده‌های این کوهنوردان رسانه‌ها را لحظه به لحظه دنبال می‌کنند و انتشار تصاویر موجب آزردگی خاطرشان می‌شود لذا از رسانه‌های لرستان تقاضا داریم نسبت به انتشار تصاویر اجساد مفقود شده خودداری کنند.