رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
  • کد خبر : ۱۳۵۹۱
  • چاپ خبر : کلاهبرداری به روش فیشینگ با ربات هدایت کننده به صفحات شبیه سازی شده بانک
پایان تیتر: کلاهبرداری به روش فیشینگ با ربات هدایت کننده به صفحات شبیه سازی شده بانک
رئیس پلیس فتا تهران خبر داد؛

کلاهبرداری به روش فیشینگ با ربات هدایت کننده به صفحات شبیه سازی شده بانک

سرهنگ کاظمی گفت: شهروندان مراقب ربات هایی که کاربر را به صفحات فیشینگ (جعلی) هدایت می‌کند, باشند. یه گزارش پایان تیتر، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: بر اساس گزارش و شکایات اعلام شده باخبر شدیم که برخی کلاهبرداران اقدام به تهیه ربات یا اپلیکیشن ارائه دهنده خدمات مختلف از جمله افزایش […]

سرهنگ کاظمی گفت: شهروندان مراقب ربات هایی که کاربر را به صفحات فیشینگ (جعلی) هدایت می‌کند, باشند.

یه گزارش پایان تیتر، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: بر اساس گزارش و شکایات اعلام شده باخبر شدیم که برخی کلاهبرداران اقدام به تهیه ربات یا اپلیکیشن ارائه دهنده خدمات مختلف از جمله افزایش فالوور، دوست یاب، صیغه یاب، ردیاب و غیره کرده اند؛ به طوریکه پس از نصب برنامه به منظور فعالسازی اپلیکیشن، از کاربر درخواست واریز مبلغ اندکی (۲۰۰۰۰ ریال) می شود و سپس آن ربات کاربر را به صفحه فیشینگ هدایت می کند.

وی اظهار کرد: این ربات‌ها کاربر را به درگاه بانکی هدایت نمی کنند، بلکه اطلاعات و رمز کارت طی چند مرحله از کاربر اخذ شده و در تمامی موارد پیغام صوری «عدم ارتباط با بانک» و یا «تراکنش ناموفق» نشان داده می‌شود.

سرهنگ کاظمی تصریح کرد: همچنین در بسیاری از موارد، مجرمان اقدام به تبلیغ ربات یا اپلیکیشن های جعلی در کانال‌های پر بازدید شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام با چند صد هزار عضو می کنند و به این ترتیب برنامه مورد نظر در معرض دید و دسترس تعداد بسیار زیادی از کاربران نرم افزارهای اجتماعی هدف قرار می‌گیرد.

رئیس پلیس فتا تهران گفت: با عنایت به اهمیت موضوع و افزایش چشمگیر این قبیل اپلیکیشن‌ها، ارتقای سطح آگاهی کاربران به منظور پیشگیری از جرایم این حوزه و اطلاع رسانی از طریق رسانه ملی و شبکه اجتماعی داخلی و خبرگزاری ها در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه