رییس پلیس فتا استان کرمانشاه از کلاهبرداری در ماه رمضان با ترفند جمع‌آوری نذورات خبر داد و گفت : کاربران برای واریز مبالغ نذری و کمک‌های خیرخواهانه خود به صورت مجازی از اصالت و صحت موسسه خیریه مطمئن شوند .

به گزارش پایان تیتر، سرهنگ علی‌کریمی رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در تشریح این خبر گفت: در ماه مبارک رمضان مجرمان با ایجاد سایت و صفحه‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی و انتشار پیام‌هایی مانند جمع‌آوری نذورات برای نیازمندان و … در قالب نذری و افطاری اقدام نموده و کاربران را با قرار دادن تصاویر دلخراش ترغیب به مشارکت در این طرح‌های خداپسندانه در فضای مجازی می‌کنند.

وی ادامه داد: برخی از کلاهبرداران با تحریک کاربران برای پرداخت مبلغ اندکی همچون هزار یا دو هزار تومان، فرد را به درگاه‌های جعلی و فیشینگ هدایت کرده و اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی و رمز دوم و سپس سرقت از حساب بانکی آن‌ها می‌نمایند.

سرهنگ کریمی گفت: حتی اگر درگاه بانکی جعلی نباشد ، ولیکن ممکن است مبالغ واریزی در جهت اعلام شده خرج نشود و از آن بهره‌برداری شخصی شود.

این مقام مسوول یاد آورد شد: برای واریز وجه نقد به حساب موسسات معتبر دقت کنید تا درگاه اصلی بانکی باشد و درگاه فیشینگ نباشد به این منظور می تواند به آدرس درگاه اینترنتی توجه نمود که حتما با  https شروع و سپس نام بانک و در انتها shaparak.ir به پایان برسد.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه افزود: کاربران برای واریز مبالغ نذری و کمک‌های خیرخواهانه خود به صورت مجازی از اصالت و صحت موسسه یا خیریه مطمئن شوند و در صورت هر گونه شک و شبه در اصالت این سایت‌ها از پرداخت خودداری کرده و تنها موسسات شناخته شده در کشور که توسط رسانه‌های جمعی (رادیو، تلویزیون و…) اقدام به اعلام شماره حساب‌های رسمی خود کرده‌اند، اقدام کنند و از واریز نذورات خود به حساب‌های نامعتبر و شخصی و سایت‌های ناشناس خودداری کنند.

وی در پایان گفت: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و آنان می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی  با ما در میان بگذارند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

انتهای پیام/