مردی که با وعده سرمایه گذاری در مزرعه گیاهان دارویی اقدام به کلاهبرداری میلیونی کرده بود، توسط پلیس آگاهی دستگیر شد.

به گزارش پایان نیوز،در مورخه ۱۴/۰۸/۱۳۹۵ پرونده ای با موضوع کلاهبرداری از کلانتری ۱۰۵ سنایی و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۶ تهران ، به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد .

اظهارات شاکیه :

خانمی حدودا ۴۰ ساله با حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : “حدود یک سال پیش از طریق یکی از دوستانم به مطب فردی به نام امیر . س در خیابان ولیعصر – خیابان توانیر که خودش را پزشک طب سنتی معرفی می کرد ، مراجعه نمودم ؛ پس از چندین جلسه ، ایشان به بنده پیشنهاد داد تا جهت تولید یک سری داروهای گیاهی و روغن کانولا در استان های شمالی کشور سرمایه گذاری نمایم و مدعی شد که در استان های مازندران ، گلستان و همچنین جنوب کشور دارای چند مزرعه کشت گیاهان دارویی است” .
شاکیه در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ” آقای امیر . س مدعی بود که اگر بنده در زمینه تولید داروهای گیاهی و روغن کانولا سرمایه گذاری نمایم ، در پایانِ یک سال زراعی سود سرشاری عاید من خواهد شد و با این ترفند طی چندین مرحله مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان از من دریافت کرد؛ بعد از گذشت یک سال ، زمانیکه جهت دریافت اصل پول و سود حاصل از سرمایه گذاری به مطب ایشان مراجعه کردم ، وی بر خلاف وعده های گذشته مدعی شد که پول بنده را در مزارع جنوب کشور سرمایه گذاری نموده اما در اثر آفات نباتی تمامی محصولات مزارع از بین رفته و فعلا قادر به پرداخت پول نیست ” .
شاکیه با اشاره به طرح پیشنهاد ازدواج از سوی متهم پرونده نیز عنوان داشت : “زمانیکه آقای “امیر . س” با اصرار و پیگیری های بنده در خصوص بازپس گرفتن پول روبرو شد ، به بنده پیشنهاد ازدواج داد که آنزمان متوجه شدم هدف ایشان از ابتدا کلاهبرداری بوده است ” .
کلاهبرداری میلیونی اینبار به نام روغن کانولا/ متهم دستگیر شد+عکس

دستگیری متهم :

کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی با راهنمایی شاکیه به محل کار “امیر . س” ( ۷۲ ساله ) در خیابان توانیر رفته و برابر دستور قضایی اقدام به دستگیری متهم پرونده کردند .
“امیر . س”در همان تحقیقات اولیه صراحتا به دریافت پول از شاکیه اعتراف کرد و در ادامه تحقیقات مشخص شد که اساسا بر خلاف ادعای اولیه ایشان مبنی بر داشتن مزرعه محل کشت گیاهان دارویی ، چنین مزارعی از سوی متهم پرونده وجود خارجی ندارد .
سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکراستقامتی ، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : پرونده به همراه متهم پرونده به دادسرای مربوطه ارسال و متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی ، روانه زندان شد .
انتهای پیام/