رئیس پلیس فتا کرمان اظهار داشت :عامل کلاهبردارى از شهروندان با ترفند برنده شدن در قرعه کشی شناسایی و دستگیر شد . 

به گزارش پایان تیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌، سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه فردی به این پلیس با در دست داشتن مرجوعه قضایى مبنی بر برداشت وجه از حساب به مبلغ چهارصد و ۷۰ میلیون ریال درخواست رسیدگى به شکوائیه اش در خصوص کلاهبردارى از طریق برنده شدن در قرعه کشی، را داشت، رسیدگی به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در تحقیقات اولیه خود در خصوص نحوه کلاهبردارى صورت گرفته  بیان داشت ، فردی ناشناس با برقراری تماس تلفنی اعلام نمود که برنده هزینه سفر به عتبات عالیات به مبلغ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ میلیون ریال شده اید. کلاهبردار که با استفاده از شگردهای مجرمانه و بهره گیری از قدرت سخنوری بسیار بالا قربانی را سردرگم نموده و با کشاندن آن پای دستگاه خود پرداز ضمن دریافت کلیه اطلاعات کارت بانکی شاکی ، کل موجودی حساب که معادل ۴۷۰ میلیون ریال بوده را برداشت کرده است.

سرهنگ امین یادگارنژاد تصریح کرد: با توجه به شکایت صورت گرفته و اینکه شاکی اذعان می داشت وجه موجود در حساب مربوط به وام دریافتی جهت تهیه مسکن بوده است ،کارشناسان پلیس فتا با انجام یک‌سری اقدامات فنی توانستند ضمن شناسایی متهم ، وی را تحویل مراجع قضایی دهند.

این مقام انتظامی با اشاره به چنین کلاهبرداری ها به هموطنان توصیه کرد: به این گونه تماس ها و پیامک ها اعتنایی نکنید، برای واریز وجه به حساب عابر‌بانک ، نیازی به حضور صاحب کارت در کنار دستگاه خودپرداز نیست. به هیچ عنوان اطلاعات مهم حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و از ارسال اطلاعات حساب بانکی از جمله رمز اول یا دوم، کد CCV2، تاریخ انقضای کارت از طریق پیامک خودداری کنند. برای واریز پول به حساب اشخاص نیازی به ارائه اطلاعات بیش از شماره کارت یا حساب نمی باشد.

این مقام مسئول در خاتمه سخنانش بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir  آماده دریافت گزارشات مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت نمایند ضمنا شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.