کودک آزاری

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خبرداد: انتشار کلیپ تصویری ” کتک زدن کودک ” در فضای مجازی طی چند روز اخیر مربوط به کشور ایران نیست و این کلیپ در سال ۲۰۱۹ اولین بار در فضای مجازی منتشر شده و مربوط به کشور هندوستان است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه  طی چند روز اخیر، کلیپ تصویری دردناکی مبنی بر” کتک زدن وحشیانه یک کودک در فضای مجازی” منتشر شد ، اظهار داشت : این کلیپ مربوط به کشور ایران نیست.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به نسبت دادن کلیپ مذکور به کشور ایران ، شاهد حجم وسیعی از واکنش های همدردی و پی گیری از سوی اصحاب رسانه بودیم که در این خصوص ضمن بررسی های اولیه مشخص شد این کلیپ در سال ۲۰۱۹ اولین بار در فضای مجازی منتشر شده و مربوط به کشور هندوستان است.

وی افزود : متاسفانه بارها نیز شاهد این قضیه بوده ایم که تصاویر ” دردناک کودک آزاری ، دگر آزاری ، حیوان آزاری و غیره ” که هیچ ارتباط و سنخیتی با کشور نداشته در فضای مجازی از سوی کاربران و جریانات خاص ، با اهداف مغرضانه ، با حذف صدا و یا صدا گذاری کاذب و استفاده از ترفندهای خاص به منظور جریحه دار شدن احساسات عمومی و ایجاد جو روانی در کشور منتشر شده است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا بیان داشت : متاسفانه این رویه همواره با عدم آگاهی برخی از کاربران عزیز کشورمان در عدم توجه به تاریخچه و سابقه تولید و انتشار محتواهای منتشر شده در فضای مجازی ، با ارسال کلیپ ها به سایر کاربران ، بارگزاری در گروه ها ، کانال های خانوادگی یا کاری و دوستان باعث باز نشر وسیع کلیپ ها می شوند.

سرهنگ پاشایی خاطر نشان کرد: بارها شاهد انتشار کلیپ های مضامین ” کودک آزاری ، دگر آزاری ، حیوان آزاری ، تخریب اموال عمومی و تهدید شهروندان توسط افراد شرور” مربوط به همین کشورنیز بوده ایم که بلافاصله با اقدامات فنی و کارشناسی پلیس فتا ضمن شناسایی مرتکبان؛ در اسرع زمان ممکن با مجرمان و متخلفان برخود قانونی صورت گرفته است .

این مقام انتظامی تصریح کرد: اقدام قضایی و انتظامی پلیس فتا بر علیه این دسته افراد که با تهدید و انتشار این کلیپ ها باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی افراد جامعه می شوند در دستور کار این پلیس قرار دارد.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به هموطنان توصیه کرد: در صورت مشاهده هر گونه کلیپ تصویری ، صوتی ، عکس و یا تصویر نوشته با مضامین مختلف و مشابه ؛ ابتدا با انجام بررسی های اولیه نظیر جستجو در موتورهای جستجو گر و یا حتی شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها اطلاعات لازم را در زمینه آن کلیپ بدست آورند.

وی در ادامه افزود : کاربران می بایست در مورد تاریخچه محتوای منتشر شده ؛ مکان ، زمان ، علت انتشار و سایر اطلاعات زمینه ای را کسب کنند و حتی المقدور از انتشار بدون هدف و یا ارسال به سایر بسترهای ارتباطی تا حصول اطمینان کامل اجتناب نمایند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از عموم مردم خواست : در صورت مواجهه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی موضوع را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  و شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ جهت رسیدگی هر چه سریع تر گزارش دهند.

انتهای پیام/