نماینده ادوار مجلس با انتقاد از کم کاری وزارت کشور در برخورد با تخلفات موتورسیکلت سواران، گفت: دولت باید در صورت نیاز به تصویب قوانین برای برخورد با موتور سیکلت سواران متخلف لایحه به مجلس ارایه کند.

به گزارش پایان نیوز،  مجتبی رحماندوست با اشاره به اینکه پلیس از نیرو و توان کافی برای برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف برخوردار است، گفت: هم اکنون برخوردها به صورت کلی و به شکل گفتار درمانی است به این معنی که مسئولان با سخندانی به دنبال حل مشکل هستند که کارساز نیست؛ به نظر می رسد هیچ نهادی همت کافی برای انجام اقدامات عملی برای حل معضل تخلفات رانندگی به ویژه موتور سیکلت سواران را ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس نهم، با بیان اینکه مسئولان به جای انجام اقدامات عملی تنها به حرف و سخن اکتفا می‌کنند، افزود: به طورحتم نیروی انتظامی و وزارت کشور توان حل مشکل رادارند اما متاسفانه همتی برای انجام اقدامات لازم ندارند، در این زمینه درمجلس نهم بحث سوال از وزیر کشور مطرح شد که متاسفانه به نتیجه ای نرسید؛ بنابراین نمایندگان دراین دوره از مجلس باید با جدیت و توان برای حل معضل تخلفات رانندگی راهکار ارایه داده و از وزیر مربوطه در مورد اقدامات انجام شده سوال کنند.

وی با تاکید بر کم‌کاری وزارت کشور در بحث مقابله با تخلفات و ساماندهی موتورسیکلت سواران، تصریح کرد: نیروی انتظامی و پلیس راهور زیر مجموعه وزارت کشور هستند، بنابراین مجلس شورای اسلامی باید درخصوص علل عدم برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف سوال از وزیرکشور را مطرح کند.

رحماندوست در خصوص رهاسازی موتورسیکلت‌های توقیفی در پارکینگ‌ها از سوی راکبان متخلف، گفت: تنها راه حل خروج موتورسیکلت توقیفی متخلف از پارکینگ باید این باشد که به راکب متخلف تنها ۲ پلاک موتور داده شود به این معنی که اگر موتور سیکلت دوم توقیف شود امکان فروش موتور سوم به راکب متخلف وجود نداشته باشد مگر اینکه موتورسیکلت های قبلی را ترخیص کند؛ در چنین شرایطی و در صورت عدم مراجعه  مالک موتور برای ترخیص، موتورسیکلت در پارکینگ معدوم شود.

وی با بیان اینکه برای برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف نیازی به قانون نیست، افزود: حتی اگر این موضوع نیازمند قانون هم باشد باید دولت و وزارت کشور لایحه برای تصویب قانون را به مجلس ارایه کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس نهم با انتقاد از اینکه مسئولان ذی ربط اعتقادی به برخورد با تخلفات رانندگی ندارند، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم درک مشکلات ناشی از تردد موتورسیکلت سواران متخلف در سطح شهر تا کنون از میزان تخلفات نه تنها کاسته نشده بلکه افزایش نیز پیدا کرده است، بنابراین مسئولان چون  در شرایطی هستند که مشکل را حس نمی‌کنند نمی‌توان انتظار حل معضل تخلفات رانندگی را داشت./

انتهای پیام