عضو کمیسیون بهداشت گفت: میلیارد‌ها دلار تجهیزات پزشکی در انبار‌های دانشگاه‌ها به دلیل نگهداری نامناسب دچار مشکل شده‌اند.

به گزارش پایان تیتر، حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان، با اشاره به برنامه‌های این کمیسیون برای تحقق شعار رونق تولید، گفت: استکبار جهانی علی‌رغم شعار‌هایی که می‌دهد، در تمامی زمینه‌ها از جمله دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی ما را تحریم کرد.

وی افزود: باید در بحت تولید دارو و تجهیزات پزشکی به خودکفایی ملی برسیم، البته اقدامات خوبی در این زمینه در کشور صورت گرفته است، اما باید از دانشمندانمان حمایت کرده و در جهت خودکفایی و بی نیازی به خارج گام برداریم.

عضو کمیسیون بهداشت تصریح کرد: در سال رونق تولید، قطعا کمیسیون با تمام قوا از کسانی که در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی فعالیت دارند، حمایت خواهد کرد تا همانطور که توانستیم در زمینه تولید بنزین به خودکفایی برسیم در این حوزه هم به خود کفایی برسیم.

شهریاری با بیان اینکه ما باید با ارائه تسهیلات لازم، روند کار داروسازان را تسهیل کنیم، اظهار کرد: تولیدات ما باید در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی استاندارد‌های لازم را داشته باشد چراکه با سلامت و جان مردم در ارتباط است.

وی با تاکید بر اینکه سعی می‌کنیم در سال ۹۸ نظارت را بر بخش درمانی و پزشکی جدی‌تر پیگیری کنیم، ادامه داد: یکی از کشور‌هایی هستیم که میزان مصرف دارو در آن خارج از استاندار‌های جهانی است، همچنین در زمینه نگهداری و تعمیر تجهیزات پزشکی دچار ضعف هستیم به نحوی که اکنون با مراجعه به انبار‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توان میلیارد‌ها دلار تجهیزات پزشکی را مشاهده کرد که به دلیل نگهداری نامناسب دچار مشکل شده‌اند.

شهریاری تاکید کرد: این مشکل به دلیل ضعف شرکت‌های ارائه دهنده این تجهیزات است که به خوبی به وظیفه‌شان عمل نکردند، لذا ما باید با توجه به کمبود ارز، در خرید وسایل و تجهیزات پزشکی باید از این شرکت‌ها تضمین‌های لازم را برای ارائه خدمات بهتر دریافت کنیم و در صورت عدم رعایت این نکته آن‌ها را در لیست سیاه و تحریم قرار دهیم.

انتهای پیام/