گام‌های موثری برای حل مشکلات سیستان و بلوچستان برداشته می‌شود

رئیس جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه سیستان و بلوچستان از استان‌های مهم کشور به شمار می‌رود گفت: امیدواریم در این دولت بتوانیم با همکاری جوانان فعال سنی و شیعه گام‌های موثری در راستای حل مشکلات موجود برداریم.

پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه در بازدید سرزده از مناطق مختلف چابهار اظهار داشت: سفر به استان‌ها از برنامه‌های مهم دولت است که حضور بنده در این استان‌ها به منظور آشنا شدن با مسائل و مشکلات مردم، مدیرانِ مناطق و به ویژه شناخت ظرفیت‌های اقتصادی است که می‌تواند در منطقه برای ایجاد اشتغال، رونق تولید، رفع مشکلات مردم و کمک به فقرا و محرومان فعال شود.

رئیس جمهوری گفت: بعد از انقلاب اقدامات زیادی در سیستان و بلوچستان انجام شده اما نسبت به آنچه که باید انجام گیرد هنوز فاصله داریم.
وی افزود: امیدواریم در این دولت بتوانیم با همکاری خود مردم، کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و جوانان فعال سنی و شیعه گام‌هایی برای حل مشکلاتی همچون بیکاری، تولید و مسائل فرهنگی و اجتماعی این استان که از استان‌های مهم کشور محسوب می‌شود برداریم.
رئیس جمهوری بیان کرد: نمی‌دانم واژه محروم را برای این استان به کار ببرم یا نه، اما در هر صورت این جا محرومیت‌هایی دارد. با وجود برخورداری‌های بسیار، بازهم محرومیت‌های وجود دارد که حتما می تواند در این استان وجود نداشته باشد.

رئیس جمهوری همچنین قرار است امشب با حضور هیات همراه و مدیران سیستان بلوچستان در نشست اداری که در محل سالن اجلاس منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود شرکت کند.

 وزرای نیرو، راه و شهرسازی، نفت، اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس دفتر رییس‌جمهوری، آیت‌الله رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.

وی عصر امروز با استقبال احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کُردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و جمعی از مدیران این استان از طریق فرودگاه کنارک وارد چابهار شد.

انتهای پیام/