حجت‌الاسلام روحانی گفت: امروز به سازمان انرژی اتمی دستور می‌دهم از فردا تزریق گاز به ۱۰۴۴ سانتریفیوژ در فردو آغاز شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور با حضور در کارخانه نوآوری آزادی اظهار کرد: کارخانه‌هایی که ما معمولا افتتاح می‌کنیم یا فولاد است یا مس و پتروشیمی و از این قبیل است، اما امروز وارد یک فاز نو و جدیدی شدیم. این کارخانه با همه کارخانه‌هایی که قبلا افتتاح می‌کردیم متفاوت است و این کارخانه، کارخانه نوآوری است.

پایان تیتر: روحانی

رئیس‌جمهور افزود: معمولا کارخانه، نوآوری‌های قبلی را اجرا می‌کند، یعنی گام و نتایج گذشته را به مرحله عمل می‌آورد، ولی اینجا ایده‌های نو را مطرح می‌کند وخوبی‌اش این است که شرکت استارت‌آپ و نوآفرین ما کار را پیش می‌برند و یک عده هم در کنارشان هستند تا در پیچ و خم‌های اداری نمانند. این یک تحول بزرگ است، ولی نیاز به زیرساخت و فرهنگ و همکاری دارد.

او افزود: ما معمولا در صنعت و فناوری و حتی در علم دنباله رو هستیم. معمولا کشور‌های صنعتی یک گامی را برمی‌داشتند و بعد ما می‌آمدیم آن را عمل کنیم. در فناوری‌های معمولی این چنین است، اما در اینجا می‌توانیم نوآوری داشته باشیم که دیگری انجام نداده است.

حجت‌الاسلام روحانی اظهار کرد: افتخار دولت یازدهم و دوازدهم این است که در این راستا گام‌های خوبی برداشته است و ممکن است کامل نباشد و کمتر از انتظار نسل جوان باشد، اما در عین حال یک حرکت بزرگی است که انجام گرفته است. اگر پهنای باند نداشتید این کار‌ها امکانپذیر نبود. همه این کار‌هایی که امروز بازدید کردیم متکی بود به پیشرفت ICT و پهنای باند. خیلی فشار‌ها ما دیدیم تا ما بتوانیم این را در دسترس شما قرار دهیم و هنوز هم در فشار هستیم.

رئیس جمهور گفت: اینکه ما امروز در یک کارخانه نوآوری هستیم، خوبی‌اش این است که همه در یک سالن در کنار هم هستند؛ این خیلی مهم است که همدیگر را بشناسیم.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: ایجاد ۳۰۰ هزار اشتغال در شرکت‌های دانش بنیان را بسیار ارزنده دانست و گفت: شرکت‌های دانش بنیان با تولید علم و درآمد، قدرت، رفاه و عزت می‌آفریند و باید بین سرمایه‌گذار و شرکت‌های نوپا پیوند ایجاد کرد.

رئیس جمهور  با بیان اینکه مهم است علمی یاد بگیریم که سود آن به کل جامعه برگردد، گفت: من فکر می‌کنم در شرایط تحریمی امروز، برخی از دوستان توضیحاتی در این‌باره می‌دادند، همین شرایط تحریم را ذکر می‌کردند و می‌گفتند در شرایط تحریم همه ما را در این کار‌ها کمک کنید تا به سرانجام برسانیم، که در این صورت صرفه جویی ارزی می‌شود و نیاز به خارج نداریم و رشد صادرات افزایش پیدا می‌کند.

او تأکید کرد: در شرایط امروز، جایگاه شرکت‌های دانش بنیان ارزش بیشتری برای عزت، حیثیت، ایستادگی و مقاومت ما دارد. تنها با شعار مقاومت، مقاومت درست نمی‌شود؛ مقاومت در سایه علم، دانش، تلاش،کار و البته در سایه مذاکره انجام می‌شود و همه با هم منافات ندارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما از فردا گام چهارم و گام جدید را بر‌می‌داریم، گفت: امروز به سازمان انرژی اتمی دستور می‌دهم از فردا تزریق گاز به ۱۰۴۴ سانتریفیوژ در فردو آغاز شود.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: پیشاپیش به همه کشور‌های ۱+۴ و کشور‌های دوست اعلام می‌کنیم گام چهارم تحت نظر آژانس انرژی اتمی خواهد بود.

در حال تکمیل…