رئیس پلیس فتا زنجان گفت: فردی که از طریق شبکه‌های اجتماعی با ترفند رمالگری و دعانویسی اقدام به کلاهبرداری از مردم می کرد،  توسط کارشناسان پلیس فتا زنجان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایان تیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو رییس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی رصد و گشت زنی‌های مستمر کارشناسان پلیس فتا زنجان در فضای مجازی، کانالی در شبکه اجتماعی تلگرام شناسایی شد که با درج آگهی فالگیری و رمالگری، اقدام به کلاهبرداری ازعموم مردم می کرد ، لذا در همین راستا ضمن تشکیل پرونده، بررسی فنی در خصوص موضوع تا کشف ، شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان مربوط به بزه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی متهمه به هویت‌ معلوم در یکی از شهرستان های تابعه استان‌ زنجان مورد شناسایی قرار گرفت ، با اخذ دستور قضایی و با اعزام مأموران، متهمه توسط کارشناسان پلیس فتا زنجان جلب شد وکلیه ادله‌های دخیل در ارتکاب جرم ، مورد توقیف قرار گرفت .

این مقام انتظامی گفت: دربازجویی‌های اولیه متهمه منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد ولی پس از مواجهه شدن با دلایل ، مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان با اقرار به جرم خود ، انگیزه اش را در ارتکاب جرم ، منافع مالی بیان کرد.

سرهنگ آدینه لو بیان داشت: متهمه با درج و انتشار آگهی فالگیری و رمالی پس ازجلب اعتماد و سوء استفاده از سادگی قربانیان با دادن وعده‌های دروغین و امید واهی با دریافت مبالغ هنگفتی از آنها اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌کرد.

وی تاکید کرد: افراد سودجوغالباً مسائل خرافاتی را به شکل مدرن در شبکه‌های مجازی رواج می‌دهند، تمام این شیادان از سادگی و زود باوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا به شهروندان و کاربران توصیه می شود به تبلیغاتی که از طریق فضای‌مجازی بویژه در شبکه‌های اجتماعی منتشرمی‌شود اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

رئیس پلیس فتا زنجان درپایان ضمن هشدار به گردانندگان این‌گونه صفحات و کانال‌ها از شهروندان درخواست کرد در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی (۱۱۰) و یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.