سخنگوی سازمان انرژی اتمی گزارشی را درباره کاهش تعهدات برجامی در مجتمع آب سنگین خنداب به اصحاب رسانه ارائه می‌کند.

به گزارش پایان تیتر، صبح امروز قریب به ۷۰ نفر از سردبیران، دبیران و خبرنگاران رسانه‌های کشور عازم مجتمع آب سنگین خنداب اراک شدند تا ضمن بازدید از فعالیت‌ها و دستاورد‌های غرورآفرین صنعت هسته‌ای کشور، از آخرین تصمیمات مسوولان نظام در خصوص کاهش تعهدات برجامی مطلع شوند.

بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ضمن حضور در این بازدید طی یک کنفرانس خبری آخرین تحولات این حوزه را با اصحاب رسانه در میان خواهد گذاشت و کمالوندی همچنین به سوالات خبرنگاران پاسخ خواهد داد.

شایان ذکر است طی بازدید رسانه‌های کشور از مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز در ۳۰ اردیبهشت ماه دو تصمیم کشورمان مبنی بر عدم رعایت سقف ۳۰۰کیلو اورانیم غنی شده و ۱۳۰تن آب سنگین اعلام شد. در نطنز ظرفیت ۴برابری غنی سازی اعلام شد که به تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی رسید؛ و حالا مرحله دوم این تصمیم با ذکر جزئیات اعلام می‌شود.

جمهوری اسلامی ایران پس از صبر استراتژیک یکساله در مقابل عدم رعایت حقوق برجامی ایران، خروج آمریکا از برجام و تحریم خرید اورانیوم غنی شده و آب سنگین ایران از سوی این کشور دو اقدام فوق را آغاز نمود و مهلت شصت روزه‌ای را به طرف‌های مقابل داده است که در صورت رعایت حقوق برجامی ایران قابل بازگشت است. در غیر این صورت در پایان شصت روز دو تصمیم دیگر اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/