یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مصرف بعضی مواد غذایی قبل از تعطیلات نوروزی باعث پاکسازی بدن از سموم می شود.

به گزارش پایان نیوز ، اکبر سرخ نژاد متخصص تغذیه و رژیم درمانی ؛ با بیان اینکه قبل از تعطیلات نوروزی باید بدن پاکسازی شود، گفت: قبل از فرا رسیدن عید از مصرف غذاهای آماده مانند فست فودها، پیتزا، کنسرو و مواد غذایی که از رستوران ها تهیه می شود، خودداری کنید.
وی بیان کرد: افزودن آبلیمو به سالاد یا مواد غذایی چرب باعث پاکسازی بدن از چربی و مواد مضر می شود، همچنین مصرف شربت لیمو در هنگام صبح به سوخت و ساز بدن کمک بسزایی می کند.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با تاکید بر اینکه با مصرف بعضی مواد غذایی می توان سم زدایی، کاهش وزن و انرژی را افزایش داد، اظهار کرد: استفاده از آب، میوه جات، سبزیجات تازه و مواد مغذی باعث پاکسازی کلیه و معده شود.
سرخ نژاد با اشاره به اینکه مواد غذایی حاوی فیبر، آنتی اکسیدان و ویتامین باعث بهبود سلامت بدن می شود، تاکید کرد: قبل از تعطیلات نوروزی از مصرف غذاهای چرب، تند، شور، گوشتی، چای پر رنگ خودداری کنید.
وی ادامه داد: مصرف مایعاتی مانند نوشابه، دوغ و دلستر همراه با مواد غذایی ممنوع است.
به گفته این متخصص تغذیه و رژیم درمانی، عوارضی مانند بیماری های روحی و روانی، قلبی و عروقی و تنفس در هوای آلوده بروز عوارض خونی و ریوی در افراد را تشدید می کند.
سرخ نژاد با تاکید بر اینکه استفاده از روغن زیتون، کنجد، روغن خارخاسک و سویا به همراه سالاد و یا مواد غذایی به پاکسازی بدن کمک بسزایی می کند، تصریح کرد: مبتلایان به دیابت با مصرف گیاه دارویی خارخاسک قبل از تعطیلات نوروزی از افزایش قند خون در عید در امان هستند.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی یاد آور شد: برای پاکسازی صد در صد سموم بدن از همین امروز شروع به مصرف گیاهان دارویی مانند شاتره، آویشن، کاسنی و بید کنید.
انتهای پیام/