زالی گفت: حدود یک سوم از مردم متاسفانه اعتقاد و تجربه شستن دست با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه را ندارند و ۸۶.۴ دهم درصد از مردم با اعمال محدودیت های بیشتر برای تضمین سلامتی شان موافق هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، علیرضا زالی فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران در اخبار شبکه پنج اظهار کرد: تا به امروز حدود ۳۴۰ مورد جدید در بخش های عادی بیمارستان ها و مراکز درمانی استان تهران و ۸۰ مورد جدید در بخش مراقبت ویژه بستری شدند و این آمارها نشان می دهد که در تهران تغییر شگرفی ایجاد نشده است.

او گفت: نتیجه  تردد افراد در سطح شهر و اماکن شلوغ هفته های بعد مشخص می شود.

او ادامه داد: ما در تهران از الگوی تکانه‌های سینوسی برخوردار هستیم و برای تحلیل مسائل توسط تیم علمی نیازمند زمان بیشتری جهت بررسی دقیق تر خواهیم بود .

او با اشاره به نتایج مطالعات نظر سنجی در تهران ادامه داد : حدود یک سوم از مردم متاسفانه اعتقاد و تجربه شستن دست با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه را ندارند و ۸۶.۴ دهم درصد از مردم با اعمال محدودیت های بیشتر برای تضمین سلامتی شان موافق هستند.

زالی گفت: در روزهایی که اداره ها تعطیل هستند ۷۵ درصد از تردد مردم برای تهیه مایحتاج و اقلام ضروری زندگی است که اگر ما بتوانیم این خریدها را مکانیزه و اینترنتی و به صورت غیر حضوری کنیم میزان مراجعه مردم و تردد آنها در سطح شهر کاهش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/