وزیر فرهنگ گفت: طی یک ماه و نیم آینده حدود ۱۳ هزار تن کاغذ مطبوعاتی وارد کشور می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد در حاشیه جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در ماه‌های اخیر آرامش نسبی در بازار کاغذ پدید آمده است و از التهابی که قبلا وجود داشته، کاسته شده است.

او افزود: اکنون کاغذ‌های آزاد از حالت کمیابی خارج شده‌اند و قیمت‌ها به سمت تعادل پیش می‌روند، همچنین برای مطبوعات و حوزه‌های نشر توزیع کاغذ دولت صورت گرفته است و شرایط متعادل‌تر شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد تصریح کرد: در پی دو الی سه ماه اخیر حدود ۵۶ هزار تن از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد تأمین کاغذ صورت گرفته است و در یک ماه و نیم آینده حدود ۱۳ هزار تن کاغذ مطبوعاتی به کشور وارد خواهد شد؛ به نظر می‌رسد که ما دوره ملتهب بازار کاغذ را پشت سر گذاشته‌ایم و به سمت شرایط آرام‌تر حرکت می‌کنیم و امیدواریم که در چند ماه آینده شاهد شرایط متعادل‌تری در بازار کاغذ مطبوعاتی و کتاب باشیم.

صالحی ادامه داد: کاغذ شامل کالا‌های اساسی نمی‌شود، صرفا کاغذ کتاب و مطبوعات در این حیطه تلقی می‌شود و مسیر تخصیص ارز برای این موضوع در حال انجام شدن است تا به سمت موازنه بازار کاغذ پیش می‌رویم.

انتهای پیام/