وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در طی دو سال گذشته وزارت ارتباطات بیش از ۱۷ میلیون سیمکارت فاقد هویت را از شبکه خارج کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه علنی امروز مجلس و در پاسخ به سوالی درباره علت عدم انجام وظایف قانونی وزارت ارتباطات در احراز هویت افراد در اینترنت، ساماندهی و فیلترشکن‌ها و همچنین قطع سیمکارت‌های مجعول، اظهار کرد: در دو سال گذشته با همکاری بین مرکز ملی فضای مجازی، ثبت احوال و وزارت ارتباطات، بیش از ۱۷ میلیون سیمکارت فاقد هویت از شبکه خارج شد، اما به نظر می‌رسد که از دید آقای پژمانفر این اقدام، اقدام کمی بوده است.

او افزود: ما نمی‌توانیم زندگی مردم را مختل کنیم، لازم است که پروفایل میلیون‌ها سیمکارت را شناسایی و آن‌هایی که مجعول هستند را از شبکه خارج کنیم و این کار را انجام دادیم.

آذری جهرمی تصریح کرد: اتباع بیگانه در زمان ورود به کشور با پاسپورت می‌توانند سیمکارت تهیه کنند، اما فکر می‌کنم که ارجع از وزارت ارتباطات به موضوع امنیت ناجا قرار دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مسئله مطرح شده درباره فیلترشکن‌ها کنید، گفت: فرض کنید که کل فیلترشکن‌ها از دسترس خارج شوند، در آن زمان چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ تصور کنید که استادان دانشگاه، تاجران و توسعه دهندگان نرم‌افزار برای دسترسی به اطلاعات موردنیاز خود به چه مشکلات عدیده‌ای بر خواهند خورد.

او بیان کرد: فیلترشکن به راحتی در کشور فروخته می‌شود، سوال بنده این است که چرا برخوردی صورت نمی‌گیرد؟ مگر نمی‌شود پشت این مافیا را کشف کرد؟ اما در پاسخ به بنده می‌گویند که قانون فروش فیلترشکن نداریم و این کار غیرقانونی است.

انتهای پیام/