فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از بستری ۲۰۹ نفر در بخش های عادی و ویژه بیمارستانهای استان تهران در شبانه روز گذشته خبر داد.

پایان تیتر: دکترعلیرضازالی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در گفت و گوی زنده خبری ۱۸,۳۰ اخبار تهران و شبکه خبر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته  ۱۴۲ مورد جدید در بخش های عادی و ۶۷ مورد جدید نیز در بخش های ویژه  بیمارستانهای استان تهران با تشخیص کووید ۱۹ بستری شدند.

دکتر زالی با اشاره به افزایش تعداد بستری شدگان در بیمارستانهای و مراکز درمانی گفت : در طی شبانه روز گذشته ۱۲ درصد مجموع مراجعان به حوزه های بهداشتی ودرمانی نیازمند به بستری در مراکز درمانی داشتند که نسبت به روز گذشته رشد داشته است.

به گفته وی زمینه الگوی مراجعان نیاز به بازنگری دارد و این افزایش آماری باید مورد توجه قرار گیرد زیرا می تواند نشان دهنده تغییر الگوی مراجعان به بیمارستانها و یا تغییر معیارهای بستری در تهران باشد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران همچنین به مثبت شدن آزمایشات PCRدر ۳۹ درصد افراد بستری در بخش های درمانی در طول ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد که این آمار نیز رشد نسبتا ملایمی را نسبت به روزهای قبل نشان می دهد.

دکتر علیرضا زالی با توجه به استمرار بازگشایی ها در استان تهران به شهروند اکیدا توصیه کرد بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی اصرار ورزیده و همچنان ملاحظات بهداشتی و حفاظتی را به صورت جدی مدنظر قرار دهند .

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در خاتمه تاکید  کرد: با توجه به افزایش تراکم و ترددهای درون شهری، تغییر چگالی جمعیتی و تغییرات ایجاد شده در الگوی بستری در شهر تهران همچنان نیازمند به رعایت ملاحظات بهداشتی عمیق تر و جدی تر توسط شهروندان تهرانی هستیم.

انتهای پیام/