به دنبال تشکیل کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم و از طرفی داغ بودن موضوع تدوین برنامه ششم توسعه، معاون درمان وزیر بهداشت ضمن تاکید بر ایجاد منابع مالی پایدار برای حوزه سلامت، گفت: تعیین قیمت تمام‌شده خدمات سلامت و توجه به آن به عنوان یکی از اولویت‌های برنامه ششم توسعه، ضروری است.

به گزارش پایان نیوز؛ محمد آقاجانی درباره درخواست‌های وزارت بهداشت از مجلس و بویژه کمیسیون بهداشت و درمان که به تازگی تشکیل شده است، گفت: یکی از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه شود، ایجاد منابع مالی پایدار برای حوزه سلامت است.

وی با بیان اینکه برای مثال منابع طرح تحول نظام سلامت از طریق هدفمندی یارانه‌ها تامین می‌شود، افزود: این درحالیست که این منابع اعتباری طرح تحول نظام سلامت پایداری لازم را ندارند. بر این اساس قطعا یکی از مهم‌ترین اقداماتی که کمیسیون بهداشت و درمان در پیش دارد، ایجاد منابع مالی پایدار برای حوزه سلامت است.

معاون درمان وزیر بهداشت در عین حال به اولویت‌های وزارت بهداشت در برنامه ششم توسعه اشاره و اظهار کرد: در این زمینه  مواردی همچون توجه به بحث ایجاد منابع مالی پایدار برای حوزه سلامت کشور، موضوع واقعی شدن تعرفه‌ها و رسیدن به تعرفه واقعی در خدمات سلامت از مهم‌ترین اولویت‌های مورد نظر وزارت بهداشت در برنامه ششم توسعه است.

آقاجانی با تاکید بر لزوم تعیین قیمت تمام شده خدمات سلامت، ادامه داد: قیمت تمام شده خدمات رکنی برای سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت کشور است. اکنون سال‌ها و دهه‌هاست که شاهدیم  سرمایه‌گذاری کافی در حوزه سلامت اتفاق نیفتاده و بالطبع  زیرساخت‌های این حوزه نیز  توسعه پیدا نکرده‌اند.

به گزارش ایسنا؛ وی با بیان اینکه از طرفی مهم‌ترین پاشنه آشیل سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت، تعیین قیمت تمام شده خدمات است که تا کنون انجام نشده، اظهار کرد: بر این اساس تعیین قیمت تمام شده خدمات سلامت و توجه به آن به عنوان یکی از اولویت‌های برنامه ششم توسعه، ضروری است تا بتوانیم شاهد جلب سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت باشیم. بنابراین تعیین قیمت تمام شده خدمات سلامت برای رسیدن به این اهداف مورد نظر، لازم است.

انتهای پیام