به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی پایان تیتر ، بهروز رفیعی روز یکشنبه در اولین نشست سمینار منطقه ای صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در اراک، گفت: متاسفانه در سال های موخر شاهد شیب تند عارضه ها و ناهنجاری های اجتماعی در تمامی جوامع و در همه ملل دنیا هستیم.

وی اضافه کرد: ام الفساد زیادی از ناهنجاری ها و عارضه های اجتماعی طبق پژوهش های بهزیستی، اعتیاد معروف و این عارضه ردی در تمام عارضه های اجتماعی اعم از تکدی گری، دزدی، طلاق، بانوان خیابانی، دخترهای فراری، کودکان کار خیابانی و غیره برجای گذاشته است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی افزود: وضع فعلی اعتیاد در جامعه مشارکت همه جانبه بین دستگاهی با مدیریت استانداری ها را می طلبد تا بتوانیم در عرصه های فرهنگی، پیشگیری، مبارزه با مواد مخدر و حوزه های مبارزه و معالجه کارهای مطلوبی را به انجام برسانیم.

رفیعی تصریح نمود: مساله اعتیاد پروسه درمانی خارق العاده سنگینی دارد که با تامل در این مساله درمی یابیم که پیشگیری در این حوزه بسیار خوب تر از معالجه است زیرا مریضی اعتیاد به خاطر ایجاد اختلال در سلول های مغزی یک مریضی صعب العلاج شناخته می گردد بویژه اگر این رخدادهای براثر استعمال مواد مخدر صنعتی برجای بماند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی عنوان نمود: در کمال خوشبختی مجموعه سمن ها در استان مرکزی فعالیت مطلوبی دارند و سال گذشته رده دوم کشوری را به خود اختصاص دادند، علاوه بر این سال گذشته و سال کنونی تسهیلاتی به مبلغ سه میلیارد تومان برای اشتغال زایی معتادان بهبود یافته درنظر گرفته شده و تعداد ۲۵۰نفر از این اشخاص شاغل به کار شده اند.

استقبال شورای مبارزه با موادمخدر استان از فعالیت سمن ها

نبی الله پادشاه محمدی، دبیر شورای سازگاری مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: سمن ها مشابه دو بال برای حوزه مبارزه با مواد مخدر می باشند که مثل رسانه ها و سایر دستگاه ها با دبیرخانه مبارزه با مواد مخدر رابطه مستمر دارند و آغوش دبیرخانه همیشه به روی آنان باز کرده است.

وی اضافه کرد: از سال ۹۴ توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر، شوراهای استان ها تقسیم بندی و استان های خوزستان، ایلام، همدان، لرستان، کرمانشاه و مرکزی به عنوان منطقه چهار کشوری شناخته گردیدند و امید داریم که در پیاده سازی سیاست های ستاد در حوزه فرهنگی و اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی و صیانت، کارکرد مطلوبی دارا باشیم.

دبیر شورای سازگاری مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی افزود: پیشنهاد می دهیم که تخمین این نشست به طور کتابچه ای تنظیم و به عنوان یک دستاورد مطلوب به تمام استان ها ارسال گردد تا سایر منطقه های نیز از این گردهمایی الگو دریافت کنند.