سازمان بهداشت جهانی در تازه‌ترین گزارش خود با هشدار درباره گسترش مشکلات مربوط به سلامت روان اعلام کرده است که آمارها نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۵، بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در دنیا دچار افسردگی بوده‌اند و ابتلا به این بیماری همچنان در حال افزایش است.

به گزارش  پایان نیوز ، سازمان بهداشت جهانی در گزارش‌های به دست آمده از سال ۲۰۱۵ اعلام کرده است که در این سال بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در دنیا که حدود ۴ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، مبتلا به افسردگی بوده‌اند.

به نقل از شینهوآ، افسردگی یکی از بزرگ‌ترین عوامل ناتوان‌کننده در دنیا به شمار می‌رود. سازمان بهداشت جهانی با مطالعاتی روی افسردگی و سایر اختلالات شایع روانی، جزئیاتی را درباره میزان شیوع افسردگی، اضطراب و مشکلات بهداشتی ناشی از این اختلالات در دنیا و در دو سطح جهانی و منطقه‌ای اعلام کرده است.

آمارها نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به بیماری افسردگی در جهان در حال گسترش است و بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ حدود ۱۸ درصد بر میزان مبتلایان به این بیماری افزوده شده است. این مقدار افزایش به دلیل رشد کلی جمعیت جهان و نیز افزایش افرادی است که در سنین شیوع افسردگی زنده می‌مانند.

به طور تقریبی، حدود نیمی از افراد مبتلا به افسردگی در آسیای جنوب شرقی و غرب اقیانوس آرام زندگی می‌کنند. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که سطح پایین دانش و دسترسی به مراقبت‌های لازم برای مبتلایان به افسردگی و اضطراب هر ساله هزینه‌های کمرشکنی برای دولت‌ها به بار می‌آورد.

به گزارش سلامت آنلاین، این سازمان در روز جهانی بهداشت روان، در ۱۰ اکتبر، کمپینی یکساله با موضوع افسردگی به راه انداخت که هدف اصلی آن کمک به تعداد زیادی از مبتلایان به افسردگی است؛ مبتلایانی که به دنبال راهی برای درمان بیماری خود می‌گردند.

انتهای پیام