فتح‌اللهی گفت: عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس سال گذشته به دلایل نامعلوم در آمریکا بازداشت شد.

به گزارش پایان تیتر، یعقوب فتح‌اللهی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، اظهار کرد: روز پانزدهم مهرماه سال گذشته مسعود سلیمانی عضو هیئت علمی دانشگاه توسط دولت آمریکا به دلایل نامعلوم بازدداشت شد؛ وی با ویزای رسمی و با هماهنگی دانشگاه عازم فرصت مطالعاتی شده بود اما در بدو ورود به این کشور بازداشت شد.

وی ادامه داد: جرم مشخص و محکمه پسندی برای این عضو هیئت علمی در نظر گرفته نشده به همین دلیل تا کنون هیچ دادگاهی برای رسیدگی به جرم تشکیل نشده است.

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: هر بار به دلایلی نامعلوم دادگاه این استاد ایرانی لغو می‌شود و هنوز نمی‌دانیم به چه جرم و علتی این استاد در زندان به سر می‌برد.

وی با اشاره به همکاری‌های وزارت امور خارجه و دانشگاه تربیت مدرس برای پیگیری موضوع گفت: وزارت امور خارجه در حال پیگیری موضوع و مکاتبه با دولت آمریکا برای آگاهی از علت دستگیری این فرد است.

فتح اللهی تصریح کرد: مشخص نیست که چرا پس از گذشت ۸ ماه رسانه بی‌بی‌سی وارد عمل شده و این موضوع را اطلاع‌رسانی کرده است؛ سوال اینجاست که چرا این رسانه که از ابتدا علت دستگیری این دانشمند را می‌دانسته، هیچ خبری منتشر نکرده است؟

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: آقای سلیمانی به تنهایی عازم این سفر علمی نبوده و ۲ محقق دیگر وی را همراه می‌کردند و  شدند، البته این افراد به قید وثیقه آزاد شده‌اند.

انتهای پیام/