عضوکمیسیون فرهنگی مجلس، با تاکید براینکه پیگیری طرح استیضاح آخوندی درپی حادثه تصادف دو قطار درسمنان به قوت خود باقی است، گفت: درپی ضعف مدیریتی وزیر راو شهرسازی بسیاری از خانواده ها داغدار شده اند.

به گزارش پایان نیوز، محمداسماعیل سعیدی ،با تاکید براینکه پیگیری طرح استیضاح “آخوندی” درپی حادثه تصادف دو قطار در منطقه هفت خوان سمنان در مجلس به قوت خود باقی است،گفت:در پی این حادثه و بی کفایتی وزیر راه و شهرسازی هنوز ۵ نفر از افراد مفقود شده در این حادثه پیدا نشده اند.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه هرساله در دهه آخر ماه سفر مردم از استان آذربایجان به زیارت امام رضا(ع) می روند،افزود: متاسفانه مشاهده شده که هرساله از قطارهای فرسوده در این مسیر استفاده شده است.

عامل انسانی تنها علت تصادف دوقطار در سمنان نیست

وی با تاکید براینکه نمی توان تنها عامل انسانی را دخیل در بروز حادثه مذکور تلقی کرد، تصریح کرد:عمر بالای ناوگان حمل و نقل ریلی،نبود سیستم اطفای حریق و خالی بودن کپسول های آتش نشانی از عمده دلایل جان باختن بسیاری از هموطنانمان در این حادثه دلخراش بوده است.

سعیدی ادامه داد:سوال ما از وزیر راه و شهرسازی این است که چرا سیستمی که برای خرید آن ۴۰۰میلیارد تومان هزینه شده و از مزایای آن مدام سخن می گفتند با این اشکالات مواجه شده است.

سیستم هوشمند قطار خطاهای بسیاری داشته است

وی با بیان اینکه طبق گزارش های واصله سیستم هوشمند قطار بیش از ۴ هزار خطا ثبت کرده است،تصریح کرد:سیستمی که به این میزان بالا خطا دارد،چرا باید مورد استفاده قرار بگیرد؟

این نماینده مردم درمجلس دهم،با تاکید براینکه استیضاح وزیرراه و شهرسازی در قبال اهمال کاری های وی کوچک ترین کار ممکن است،افزود:در شرایط فعلی وزیر برای پاسخگویی به نمایندگان باید استیضاح شده و از سمت خود برکنار شود؛زیرا جان مردم نباید بازیچه قرار بگیرد.

انداختن تمام تقصیرها به گردن کارگران و کارمندان راه آهن فرار رو به جلو است

وی ادامه داد: متاسفانه تاخیر بیش از اندازه در امدادرسانی به حادثه دیدگان تصادف مذکور تعداد از دست رفتگان را بیشتر کرده است.

سعیدی گفت: اکنون با مشخص شدن زوایای حادثه اخیر انداختن تمام تقصیرها به گردن شخص یا اشخاصی از کارگران و کارمندان راه آهن فرار رو به جلو است؛زیرا وزارت راه و شهرسازی عامل اصلی این حادثه است.

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:متاسفانه با بی کفایتی های رخ داده از سوی وزارت راه و شهرسازی،بسیاری از مردم در تصادف دوقطار درسمنان داغدار هستند که با عذرخواهی صرف نیز جبران نمی شود./

پایان پیام