۹ گرداننده کانال تلگرامی اعمک با ۲۵ شاکی بازداشت موقت هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، فرمانده انتظامی کردستان گفت: ۹ نفر از گردانندگان کانال تلگرامی اعمک با شکایت ۲۵ شاکی حقیقی و حقوقی دستگیر و اینک در بازداشت موقت هستند.

پایان تیتر: تلگرام

سردار علی آزادی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۱۵ شاکی حقیقی و ۱۰ شاکی حقوقی از گردانندگان این کانال تلگرامی شکایت کردند اما بحث جنبه عمومی جرم متهمین هم مطرح است البته تمام عناصر فعال این کانال شناسایی و دستگیر شدند و در صورت اثبات ارتباط افراد دیگری با کانال، دستگیری آنها نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

سردار آزادی با بیان اینکه جرم دستگیرشدگان محرز است و پرونده در مرحله دادرسی قرار دارد و هنوز دادگاه متهمین برگزار نشده است، افزود: افترا، تهمت، سلب آسایش عمومی، دلسرد کردن مردم به مدیران و نظام اسلامی برخی اتهامات دستگیرشدگان است.

فرمانده انتظامی کردستان اضافه کرد: ارتباط با گروهک‌های معاند در خارج از کشور یکی دیگر از اتهامات گردانندگان کانال تلگرامی اعمک بوده که مستندات آن نیز موجود و ضمیمه پرونده متشکله آنها است.

وی با بیان اینکه اعلام نام و هویت افراد وابسته به نظام در فضای مجازی با هدف ترور شخصیت آنها از دیگر اعمال مجرمانه این افراد است، یادآو ر شد: ۲ کانال آنتی دادگستری و کسایتی از دیگر کانال هایی هستند که گردانندگان اعمک اقدام به ایجاد آن کرده بودند که در ابتدا گمان می‌رفت در خارج کشور راه‌اندازی شده باشند.

انتهای پیام/