معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از تله کلاهبرداران با عنوان ” جمع آوری کمک های نقدی با شگرد یاری رساندن به مردم زلزله زده هرمزگان در فضای مجازی ” خبر داد و اظهار داشت : بیش از ۱۰۰ کارگروه ویژه در پلیس فتا سراسر کشور در این خصوص تشکیل شده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ، ضمن همدردی با هموطنان آسیب دیده در استان هرمزگان در تشریح این خبر  ، به هموطنان توصیه کرد : به هیچ عنوان فریب تبلیغات دروغین افراد سود جو با عنوان ” جمع آوری کمک های نقدی با شگرد یاری رساندن به مردم زلزله زده هرمزگان  در فضای مجازی ” را  نخورید.

این مقام مسئول گفت : بر اساس رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی مشخص شده است  عده ای افراد کلاهبردار با هدف ” جمع آوری کمک های نقدی به جهت یاری رساندن به هموطنان آسیب دیده ” با اعلام شماره حساب های مشخص مترصد کلاهبرداری از هموطنان هستند .  

سرهنگ پاشایی  از تشکیل بیش از ۱۰۰ کارگروه ویژه در پلیس فتا سراسر کشور در این خصوص خبر داد و تصریح کرد : هر گونه اقدام کلاهبرداری و مجرمانه در این حوزه  توسط کارشناسان پلیس سایبری مورد رصد قرار می گیرد و با مجرمان برابر قانون برخورد انتظامی و قضایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه  در ادوار گذشته هم شاهد وقوع اینگونه جرایم بوده ایم که افراد کلاهبردار با جعل عنوان افراد مشهور و شناخته شده به خصوص چهره های نامی ورزشکاران و با انتساب خود به نهادها و سازمان های ذی ربط  با اعلام شماره حساب های شخصی پس از جمع آوری کمک های نقدی اقدام به کلاهبرداری های مالی و عدم اختصاص وجوه دریافتی به حساب آسیب دیدگان می نمودند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ضمن تاکید بر اینکه  پرونده های قضایی متعددی نیز بر علیه مرتکبان اینگونه جرایم تشکیل شده است به عموم مردم توصیه کرد : در صورت تمایل به اهداء کمک های نقدی و یا غیر نقدی به مردم آسیب دیده صرفا موضوع را از طریق سایت های رسمی و مراجع قانونی که مجوزهای لازم را دارند و نام و مشخصات آنها و شماره حساب های آنها از طریق رسانه های ملی و خبرگزاری ها ی معتبر اطلاع رسانی می شود اقدام نمایند.

این مقام سایبری خاطر نشان کرد : شهروندان عزیز به هیچ عنوان فریب افراد سود جو و کلاهبردار در این حوزه را نخورند و در صورت مشاهده با موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت رسمی پلیس فتا و یا شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ به جهت پیگیری به پلیس فتا منعکس نمایند .

انتهای پیام/