رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
  • کد خبر : ۱۲۴۱۷
  • چاپ خبر : تجلیل از سردار سلیمانی، تجلیل از جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری است
پایان تیتر: محسن رضایی
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

تجلیل از سردار سلیمانی، تجلیل از جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری است

رضایی گفت: تجلیل از سردار سلیمانی، تجلیل از سیاست‌های اصیل جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری است. به گزارش  پایان تیتر؛ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم تجلیل از سردار پر افتخار اسلام “حاج قاسم سلیمانی” که امروز در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به شخصیت سردار […]

رضایی گفت: تجلیل از سردار سلیمانی، تجلیل از سیاست‌های اصیل جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری است.

به گزارش  پایان تیتر؛ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم تجلیل از سردار پر افتخار اسلام “حاج قاسم سلیمانی” که امروز در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به شخصیت سردار قاسم سلیمانی گفت: من مطمئن هستم که برادرمان حاج قاسم سلیمانی راضی به برگزاری چنین برنامه هایی نیست؛ چرا که وی برای رضای خدا به صحنه آمده است اما ما وظیفه داریم این شخصیت برجسته را معرفی کنیم.

رضایی گفت: بهمن و اسفند سال ۱۳۶۰ آماده عملیات فتح المبین بودیم که برای آزادسازی ۲۷۰۰ کیلومتر سرزمین های اشغال شده طراحی شده بود؛ سپاه از ۱۱ تیپ مورد نیاز هشت تیپ کم داشت و باید طی ۲ ماه این تیپ ها فراهم می شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه تیپ ساختن کار دشواری است و در زمان کوتاه ممکن نیست، گفت: سردار سلیمانی یکی از افرادی است که در فتح المبین کشف شد و مامور ساختن تیپ کرمان شد، برخی به ما گفتند به وی یک گروه رزمی بدهیم و بعد از عملیات مسئولیت یک تیپ را به او بدهیم؛ طی ۹ روز تمام سرزمین های اشغالی آزاد شده بود که یکی از قهرمانان واقعی این حماسه سردار سلیمانی بود.

وی با اشاره به عملیات کربلای ۵ هم گفت: دوازده روز قبل از این عملیات، در عملیات کربلای چهار شکست خورده بودیم اما از دل این شکست چیزی را کشف کردیم که توانستیم در کربلای ۵ به پیروزی برسیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در ابتدا عده ای می پنداشتند او توانایی فرماندهی یک تیپ را ندارد، گفت: در انتهای عملیات فتح المبین مشخص شد توانایی های سردار تا چه حد است؛ تا آن زمان ما در عملیات ها معمولا تا ۱۰۰۰ اسیر می گرفتیم اما با وجود این سردار و شهدایی نظیر همت و متوسلیان در عملیات فتح المبین ۹ هزار اسیر گرفتیم.

سردار سلیمانی انسانی است که می خواهد در گمنامی پرواز کند

رضایی با بیان اینکه سردار سلیمانی انسانی است که می خواهد در گمنامی پرواز کند، گفت: شخصیت ایشان و انرژی او در این مبارزه ۴۰ ساله برای انقلاب اسلامی از چنین ایمانی بر می خیزد؛ سردار در مسیر انسانیت و اسلامیت بوده و معتقد به امام و رهبری است و برای آن می جنگد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان اینکه اگر در عراق و سوریه نمی جنگیدیم، امنیت نداشتیم، مطرح کرد: اگر امثال سردار سلیمانی نبود امنیت کشور تهدید می شد؛ کسی نباید بگوید چرا در سوریه حضور داریم، ما می توانستیم در کنار حضور نظامی حضور اقتصادی خود را هم در منطقه گسترش دهیم؛ اگر ضعف در گسترش مبادلات اقتصادی داریم، چرا به حضور نظامی کشورمان انتقاد می‌کنیم؟.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یاد آور شد: این همایش به نام سلام سردار نام‌گذاری شده است؛ تجلیل از سردار سلیمانی، تجلیل از سیاست های اصیل جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری است؛ سلام بر سردار یعنی سلام بر مقام معظم رهبری.

وی با بیان اینکه اقتدار ما اقتداری مقدس و امنیت ساز است، بیان کرد: حضور ما در منطقه حضوری مستشاری است، اگر هم در این زمینه مشورتی به ارتش کشورهای همسایه می دهیم برای امنیت خودمان است.

رضایی گفت: تحلیل های زیادی در زمینه اینکه چرا در سوریه هستیم؟، وجود دارد، اما مهم ترین مساله ادامه محور مقاومت است؛ مردم ایران در طول هشت سال دفاع مقدس انقلابی دفاع کردند و این دفاع را به کشورهای دیگر هم آموزش دادند؛ از جنگ ۳۳ روزه در لبنان هم حزب الله با کمک سردارانی همچون حاج  قاسم سلیمانی به پیروزی رسید.

اگر بنا بود با پول اقتدار به دست آید عربستان باید بسیار مقتدرتر از ما بود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به هزینه های جمهوری اسلامی و انقلاب برای مقاومت در منطقه گفت: ما اکنون نیروی نظامی خود را تا منطقه مدیترانه گسترش داده ایم؛ چرا نباید صنعت ما هم در این مناطق حضور داشته باشد، معادن، صنایع و کشاورزی این مناطق زمینه های خوب فعالیت اقتصادی هستند؛ اگر در گسترش فعالیت های اقتصادی کوتاهی می کنیم چرا باید در حضور خود در مقاومت کوتاهی کنیم؟.

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند ایران پولهایش را در عراق و سوریه خرج می‌کند، اظهار کرد: اگر بنا بود با پول اقتدار به دست آید عربستان باید بسیار مقتدرتر از ما بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اگر ما با پول داعش را نابود کردیم عربستان باید بغداد و دمشق را تصرف می‌کرد؛ امروز برخی خواستار خروج ایران از عراق و سوریه هستند که ما را تحریم کرده اند، اگر مبارزه ما با داعش نبود امروز سراسر اروپا صحنه بمب‌گذاری و انفجار بود. زمانی سفیر آلمان از من خواست که فرمانده سپاه را به آنجا ببریم تا به آنها بگویند چگونه با داعش مبارزه کردند.

رضایی گفت: زمانی به سفیر فرانسه گفتم شما باید هزینه‌هایی را که در جنگ سوریه کرده‌ایم به ما بدهید، زیرا با این اقدام امنیت شما هم تامین شده، حال آنها نه تنها کمکی به ما نمی‌کنند بلکه حاضر نیستند بگویند ایران چه اقداماتی در سوریه انجام داده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه