عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: تعدادی از همکاران از بنده خواستند که اسامی آن‌ها منتشر نشود و گفتند در صورت انتشار اسامی ما از طرف گروه‌های سیاسی و دولت تحت فشار قرار خواهیم گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، احمد امیرآبادی‌فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه صحن علنی نوبت عصر امروز مجلس طی تذکر شفاهی گفت: در جلسه قبل همکار عزیزمان آقای مازنی تذکری بر اساس ماده ۱۱۴ آئین نامه داخلی مجلس دادند که این تذکر در مورد امضای بیانیه حمایت از عوامل سریال تلویزیونی گاندو بود که بر اساس ادعای او امضاء‌ها کمتر از عدد قانونی آئین نامه بوده است.

پایان تیتر: سریال گاندو

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: ۱۵۵ نفر از نمایندگان این بیانیه را امضاء کرده بودند، ۲ نفر از نمایندگان نیز بعد از قرائت بیانیه را امضا کردند لذا مجموع امضاء‌ها ۱۵۷ امضاء شد. تعدادی از همکاران از بنده خواستند که اسامی آن‌ها منتشر نشود و گفتند در صورت انتشار اسامی ما از طرف گروه‌های سیاسی و دولت تحت فشار قرار خواهیم گرفت.

امیرآبادی‌فراهانی با اشاره به اینکه علاوه بر این تعدادی از نمایندگان به بنده گفتند که کسی از امضای ما باخبر نشود، افزود: حتی یکی از دوستان گفت امضاء‌ها کمتر از تعداد قانونی است به همین جهت آقای رحیمی همکار بنده در هیئت رئیسه امضاهای بیانیه را شمارش کرد و بنده از آقای رحیمی خواهش کردم که اسامی نمایندگان را یادداشت نکنند و اسامی را برای مشروح مذاکرات ارسال کردیم.

او تصریح کرد: بعضاً اسامی تکراری بود و برخی مخدوش و قلم خوردگی داشت، رفت و برگشتی بین کارشناسان هیئت رئیسه و اداره قوانین انجام شد و نهایتاً معاونت قوانین ۱۵۵ امضاء را تطبیق داده و تائید کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خطاب به مازنی نماینده مردم تهران گفت: وقتی هم فکر سیاسی شما به من مراجعه می‌کند و می‌گوید من این سریال را قبول دارم، اما تحت فشار جریان سیاسی قرار دارم، من باید چه کار کنم؟ بنده آئین نامه را رعایت کرده ام، برای چاپ ارسال کرده ام، اسامی را هم برای مشروح مذاکرات فرستاده ام. کما اینکه رسانه‌های وابسته به دولت به موضوع پرداختند. اما ما وقت خود را صرف پاسخ به این مسائل نکردیم.

امیرآبادی‌فراهانی تاکید کرد: عدد امضاهای بیانیه حمایت از سریال گاندو دقیقاً ۱۵۵ امضاء بود و هیچگونه خدشه‌ای وجود ندارد و در مشروح مذاکرات اسامی امضاء کنندگان چاپ خواهد شد.

پس از تذکر امیرآبادی‌فراهانی، مازنی و تعدادی از اعضای فراکسیون امید در اعتراض به اظهارات وی، آئین نامه خود را بالا گرفته و خواستار بیان تذکر شفاهی شدند.

انتهای پیام/